Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 marca 2016, 10:05

autor: Hed

Uncharted 4: Kres Złodzieja opóźnione o 2 tygodnie. Potwierdzono betę multiplayera

Sony przesunęło raz jeszcze premierę gry Uncharted 4: Kres Złodzieja. Na szczęście chodzi tylko o dwutygodniowe opóźnienie – tytuł wyjdzie 10 maja na PlayStation 4. Firma potwierdziła też betę multiplayer, która odbędzie się w weekend.

Uncharted 4 zalicza jeszcze jedno opóźnienie. - Uncharted 4: Kres Złodzieja opóźnione o 2 tygodnie. Potwierdzono betę multiplayer - wiadomość - 2016-03-02
Uncharted 4 zalicza jeszcze jedno opóźnienie.

Firma Sony przesunęła raz jeszcze datę premiery Uncharted 4: Kres Złodzieja, czyli gry tworzonej przez studio Naughty Dog. Na szczęście tym razem chodzi o niezbyt dużą zmianę – gra wyjdzie 10 maja na PlayStation 4, a nie 27 kwietnia, jak planowano do tej pory. Przyczyny tej dwutygodniowej obsuwy są wyjątkowo prozaiczne i nie chodzi wcale o to, że deweloper potrzebuje więcej czasu. Jak przekonuje firma, proces produkcji postępuje zgodnie z planem i gra powinna być gotowa do końca tego miesiąca. Chodzi raczej o duże zapotrzebowanie ze strony fanów - wydawca postanowił dać dodatkowy czas tłoczni na przygotowanie odpowiedniej liczby egzemplarzy, by dobrodziejstw Naughty Dog nie zabrakło dla nikogo. Przecież wszyscy chcą być jak Nathan Drake, nieustraszony podróżnik, którego kule się nie imają! Wszyscy posiadacze PlayStation 4, rzecz jasna.

To nie pierwsze opóźnienie Uncharted 4 – gra była przekładana kilkukrotnie, a pierwotnie miała wyjść jeszcze w 2015 roku.

Pozostając w temacie przygód Nathana Drake'a, Sony potwierdziło weekendowe testy trybu multiplayer Uncharted 4. Zabawa ruszy 4 marca o godzinie 18:00 polskiego czasu i potrwa do 7 marca, godziny 8:59. Co ciekawe, w teście będzie mógł wziąć udział każdy – nie ma potrzeby posiadania abonamentu PlayStation Plus, który na PlayStation 4 zwykle jest wymagany do grania online. Zainteresowanych odsyłamy do PlayStation Store, gdzie można pobrać potrzebne pliki. Karta sklepowa zdradza, że w testowej wersji multiplayera zmierzymy się w „starciu drużyn” (Team Deathmatch) na „trzech mapach, zaprojektowanych w oparciu o niesamowite lokacje z kampanii fabularnej”. Będzie to druga okazja do zagrania w multiplayer Uncharted 4, po becie z grudnia ubiegłego roku.

Podsumowując powyższe informacje: Uncharted 4: Kres Złodzieja wyjdzie 10 maja tego roku na PlayStation 4. W dniach od 4 do 7 marca odbędzie się beta trybu multiplayer (start w piątek o godzinie 18:00), w której udział mogą wziąć wszyscy użytkownicy PlayStation 4.

  1. Oficjalna strona Uncharted 4: Kres Złodzieja

Nowa data premiery a konkurencja

Pamiętamy o tym, że Sony szykuje adaptację filmową Uncharted, która przeżywała pewne problemy (np. zmiany na stołku reżysera) ale wciąż jest w planach. Niestety w połowie ubiegłego roku przesunięto datę premiery tego dzieła na czerwiec 2017 roku.

Oczywiście przyjmujemy tłumaczenie Sony o opóźnieniu Uncharted 4 bezkrytycznie i naiwnie ufamy, że rzeczywiście chodzi tylko o konieczność wytłoczenia odpowiedniej liczby nośników. Zerknęliśmy jednak w kalendarz wydawniczy, by sprawdzić, co ta zmiana oznacza dla rynku i ekosystemu PlayStation. A oznacza głównie tyle, że Uncharted 4 oddaliło się od dwóch ważnych premier tego roku, czyli Dark Souls III (12 kwietnia) i Total War: Warhammer (28 kwietnia), które jednak raczej nie mogły zagrozić Nathanowi Drake'owi, bo są skierowane do innej widowni. Jednocześnie znany podróżnik łaskawie dał odrobinę więcej miejsca innemu tytułowi ekskluzywnemu na PlayStation 4, czyli Ratchet & Clank (20 kwietnia). W tygodniu swojej premiery Uncharted 4 zmierzy się z Doomem, czyli kolejną grą raczej z innego świata. Wygląda więc na to, że za tym opóźnieniem nie kryją się żadne wyrafinowane próby wyminięcia niewygodnej konkurencji.

Sony chce upewnić się, że tłocznie wyrobią się z produkcją gier. - Uncharted 4: Kres Złodzieja opóźnione o 2 tygodnie. Potwierdzono betę multiplayer - wiadomość - 2016-03-02
Sony chce upewnić się, że tłocznie wyrobią się z produkcją gier.

Żarty o opóźnieniu. Reakcje graczy na opóźnienie w komentarzach na różnych serwisach i mediach społecznościowych są raczej łagodne – w końcu chodzi tylko o dwa tygodnie. Często powraca za to całkiem udany żart, że prawdziwym powodem przesunięcia daty premiery Uncharted 4 jest to, że Naughty Dog odkryło w grze więcej grafik z Assassin's Creed „pożyczonych” od Ubisoftu i musi je szybko usunąć. To efekt „skandalu”, jaki „wybuchł” po opublikowaniu pierwszej, niepoprawionej wersji zwiastuna gry traktującego o kampanii fabularnej – deweloperzy z Ubisoftu zauważyli w nim tylko odrobinę zmodyfikowaną grafikę koncepcyjną z ich własnej produkcji. Naughty Dog i Sony przeprosiły za niedopatrzenie i wrzuciły do sieci poprawiony film z innym obrazkiem.