Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 marca 2016, 10:03

autor: Adrian Werner

Premiera dodatku Ostatni Maharadża do Assassin’s Creed: Syndicate

Firma Ubisoft wypuściła The Last Maharaja, czyli niewielki dodatek fabularny do Assassin’s Creed: Syndicate. Oferuje on dziesięć nowych misji, podczas których musimy pomóc tytułowemu Ostatniemu Maharadży w odzyskaniu należnych mu praw.

Ostatni Maharadża to dodatek znacznie skromniejszy niż Kuba Rozpruwacz. - Dodatek Ostatni Maharadża do Assassin’s Creed: Syndicate trafił do sprzedaży - wiadomość - 2016-03-02
Ostatni Maharadża to dodatek znacznie skromniejszy niż Kuba Rozpruwacz.

Do sprzedaży trafiło drugie duże rozszerzenie fabularne do Assassin’s Creed: Syndicate. Dodatek zatytułowany został Ostatni Maharadża (ang. The Last Maharaja) i dostępny jest na wszystkie trzy platformy, na które trafiła podstawowa wersja gry, czyli na konsole Xbox One i PlayStation 4 oraz na PC. Jest to o tyle ważne, że w przypadku poprzedniego DLC, zatytułowanego Kuba Rozpruwacz, gracze pecetowi otrzymali swoją edycję z tygodniowym opóźnieniem. Ostatniego Maharadżę można kupić w dystrybucji cyfrowej za 27,90 złotych. Rozszerzenie wchodzi także w skład przepustki sezonowej kosztującej 119,90 zł.

Cena dwukrotnie niższa niż w przypadku Kuby Rozpruwacza od razu daje do zrozumienia, że jest to zdecydowanie mniejszy dodatek. Fabuła obraca się wokół tytułowego indyjskiego arystokraty imieniem Duleep Singh, próbującego odzyskać należne mu prawa do tytułu maharadży. Te starania wprowadzają go na kurs kolizyjny z Brytyjską Kompanią Wschodnioindyjską, która na domiar złego sprzymierza się z Templariuszami. Cała historia rozgrywa się na przestrzeni dziesięciu misji.

Przypomnijmy, że Assassin's Creed: Syndicate trafiło na konsole Xbox One i PlayStation 4 w październiku zeszłego roku, a w listopadzie zawitało na pecety. Premiera Ostatniego Maharadży w praktyce oznacza zakończenie rozwijania gry, gdyż jest to ostatni dodatek wchodzący w skład przepustki sezonowej. Tym samym najpewniej w przyszłości możemy liczyć już tylko na aktualizacje z poprawkami błędów.

Ostatni Maharadża będzie musiał fanom wystarczyć na długo, gdyż w tym roku nie ukaże się nowa odsłona głównego cyklu i poczekamy na nią do 2017 r. Firma Ubisoft zamierza jednak zapewnić miłośnikom marki sporo nowych wrażeń, gdyż roczna przerwa wydawnicza nie dotyczy produkcji pobocznych, takich jak np. wydane już w tym roku Assassin's Creed: Identity, Assassin's Creed Chronicles: India czy Assassin's Creed Chronicles: Russia. Ponadto kilka tygodni temu zapowiedziano Assassin's Creed: Syndicate: Last Descendants, czyli nową serię powieściową skierowaną do młodszych czytelników, a w styczniu na ekrany polskich kin wejdzie filmowa adaptacja.

  1. Recenzja gry Assassin's Creed: Syndicate - Święci z Londynu
  2. Assassin's Creed: Syndicate - poradnik do gry
  3. Assassin's Creed: Syndicate - kompendium wiedzy
  4. Assassin’s Creed: Syndicate – oficjalna strona gry