Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 stycznia 2010, 11:03

autor: omadaha

Ujawniono szczegóły dotyczące MMORPG-a Fantasy Earth Zero

Serwis MMORPG.com ujawnił pierwsze szczegóły dotyczące Fantasy Earth Zero - nowej gry sieciowej powstałej dzięki współpracy studia Gamepot i autorów popularnej serii Final Fantasy, firmy Square Enix.

Serwis MMORPG.com ujawnił pierwsze szczegóły dotyczące Fantasy Earth Zero - nowej gry sieciowej powstałej dzięki współpracy studia Gamepot i autorów popularnej serii Final Fantasy, firmy Square Enix.

Ujawniono szczegóły dotyczące MMORPG-a Fantasy Earth Zero - ilustracja #1

Akcja Fantasy Earth Zero rozgrywać się będzie w świecie Melpharia, w którym toczy się walka o potężne kryształy rozsiane po całym uniwersum. Podczas tworzenia bohaterów gracze będą mogli wybierać spośród trzech, wysoce konfigurowalnych klas postaci: Maga, Wojownika i Łucznika, oraz przynależności do pięciu różnych królestw: Netzawar, Cesedrii, Gerburand, Ielsord, Hordaine.

Ujawniono szczegóły dotyczące MMORPG-a Fantasy Earth Zero - ilustracja #2

Rozgrywka w Fantasy Earth Zero będzie połączeniem rywalizacji między graczami (PvP) i między środowiskiem gry (PvE). Walki w Final Earth Zero będą toczyć się zróżnicowanych polach bitewnych: w miastach oraz na wsiach, na terenach pokrytych śniegiem i obszarach trawiastych. W ich obrębie zmagać się będą mogły grupy graczy składające się nawet z 50 osób (rozpiętość Battlegroundów od 5v5 aż do 50v50).

Gra będzie przy tym uwzględniać system dobowy, co oznacza, że potyczki odbywać się będą nie tylko za dnia, ale także o zmierzchu i nocą. Ponadto wiadomo, że mechanika Fantasy Earth Zero będzie bardziej zbliżona do tej znanej z gier akcji niż z tradycyjnych RPG.

Już teraz wiadomo, że gra oparta będzie na systemie subskrypcji, ale pozwoli też na darmową zabawę. Nie wiadomo jednak jak obie te opcje zostaną połączone. Prawdopodobne wydaje się jednak zastosowanie rozwiązania znanego graczom z innych gier tego typu, w których pełen dostęp do świata gry możliwy jest dopiero po uiszczeniu opłaty.

Ujawniono szczegóły dotyczące MMORPG-a Fantasy Earth Zero - ilustracja #3

Twórcą ścieżki dźwiękowej do gry będzie Hitoshi Sakamoto, autor muzyki do takich tytułów jak Final Fantasy Tactics i Final Fantasy XII. Final Earth Zero będzie prawdopodobnie w bardzo dużym stopniu przypominać serię Final Fantasy także za sprawą oprawy graficznej, którą prezentują opublikowane przez twórców grafiki.

Gra zostanie uruchomiona w USA najprawdopodobniej do końca marca 2010 roku. Czekając na podanie bardziej precyzyjnej daty wydania gry warto zapoznać się z filmem prezentującym Fantasy Earth Zero.