Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 lipca 2012, 11:25

autor: Muninn

Ujawniono nowe, oficjalne informacje na temat gry Dead Space 3

Firma Electronic Arts, wydawca gry Dead Space 3, wyjawiła nowe informacje na temat planowanej na 2013 rok produkcji. Wiadomości dotyczą m.in. premiery tytułu, trybu kooperacji oraz fabuły.

Pojawiły się nowe, oficjalne informacje na temat gry Dead Space 3. Wydawca produkcji, firma Electronic Arts, przedstawiła wiadomości m.in. na temat trybu kooperacji, kształtu fabuły oraz elementów rozgrywki. Potwierdzony został również termin premiery gry. Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami, będzie to luty 2013 roku.

Ujawniono nowe, oficjalne informacje na temat gry Dead Space 3 - ilustracja #1
Pomoc towarzysza broni jest zawsze mile widziana
Ujawniono nowe, oficjalne informacje na temat gry Dead Space 3 - ilustracja #2

Dead Space 3 jest kolejną częścią serii gier akcji z elementami survival horroru, w której głównym bohaterem jest górnik Isaac Clarke. W pierwszej odsłonie cyklu gracz wyrusza na olbrzymi statek górniczy, od dłuższego czasu nieodpowiadający na próby nawiązania kontaktu. Druga część Dead Space przenosi nas na obumarłą stację o nazwie Sprawl, gdzie zaczęła rozwijać się obca forma życia. Wydano także prequel pod tytułem Dead Space Extraction, opowiadający o losach kosmicznych kolonistów, próbujących przetrwać tajemniczą infekcję. Gry z serii odznaczają się dopracowaną, realistyczną grafiką, budującą atmosferę oprawą dźwiękową i ciężkim, przyprawiającym o dreszcze klimatem.

Pierwszą informacją na temat zawartości Dead Space 3 jest wzmianka o rozbudowanym, nierzadko niebezpiecznym dla gracza otoczeniu. Mroźna, zainfekowana Nekromorfami planeta Tau Volantis zostanie pokryta m.in. groźnymi, pokrytymi lodem wzgórzami, po których przetaczają się zabójcze lawiny. Oprócz tego przeszkodą dla graczy będą nieprzebyte obszary dziczy czy mroczne jaskinie. Niektóre ścieżki będzie można przebyć jedynie korzystając z konstruktorskich umiejętności bohatera gry, Isaacka Clarke’a.

Podano także więcej informacji na temat trybu kooperacji (wcześniejsze wiadomości na ten temat znajdują się tutaj). Przede wszystkim bardziej szczegółowo przedstawiono towarzysza broni Isaacka, sierżanta Johna Carvera. Ten twardy żołnierz stracił swoją żonę i syna w trakcie plagi Nekromorfów, więc jego jedynym celem od tamtej pory jest wywarcie zemsty na potwornych stworzeniach. John, oprócz pomocy w walce, będzie także prowadził rozmowy z głównym bohaterem i komentował sytuację. Twórcy dodadzą również specjalną, dodatkową misję, związaną z postacią sierżanta, która zostanie udostępniona jedynie w trybie kooperacji.

Firma Electronic Arts wyjawiła także informacje na temat fabuły Dead Space 3. W trakcie rozgrywki gracze odnajdą odpowiedzi na pytania dotyczące istnienia Nekromorfów i ich pochodzenia, jak również związku obcej rasy z tajemniczym obiektem o nazwie Marker. Oprócz tego Isaac odnajdzie w końcu źródło plagi tych stworzeń, dzięki czemu możliwe będzie zakończenie wojny oraz zabezpieczenie przyszłości rasy ludzkiej.

Na oficjalnej stronie Dead Space 3 można znaleźć informacje na temat zawartości produkcji, a także zapoznać się ze screenami z gry oraz gameplayem. Dodatkowo poprzez witrynę można zamówić grę w pre-orderze za cenę 59,99 dolarów (ok. 200 zł). Cena odnosi się zarówno do wersji konsolowych, jak i PC-towej.

Dead Space 3 ukaże się w lutym 2013 roku na konsole Xbox 360 i PlayStation 3, a także na komputery PC.

  1. Oficjalna strona gry Dead Space 3
  2. Zapowiedź gry Dead Space 3