Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 czerwca 2012, 23:29

autor: Szymon "Hed" Liebert

Electronic Arts zapowiedziało Dead Space 3 – gra otrzyma kooperację, premiera w lutym 2013 roku

Dead Space 3 zostanie wydany w lutym 2013 roku i będzie miał tryb co-op. Firma Electronic Arts zapowiedziała grę na konferencji zorganizowanej w ramach E3 2012.

Electronic Arts zapowiedziało Dead Space 3 – gra otrzyma co-op, premiera w lutym 2013 roku - ilustracja #1

Sceny kooperacyjne z Dead Space 3 rozpoczęły konferencję Electronic Arts na targach E3 2012. W ten sposób firma potwierdziła plotki, które krążyły w sieci od wielu miesięcy i przy okazji ujawniła datę premiery gry – dostaniemy ją w lutym 2013 roku. W trzeciej odsłonie serii studia Visceral Games wybierzemy się na lodową planetę Tau Volantis, aby jeszcze raz spróbować powstrzymać inwazję przerażających Nekromorfów.

Tym razem bohater skorzysta z pomocy kompana, niejakiego Johna Carvera. W grze spotkamy nowe typy potworów, zagrożeń oraz ludzkich przeciwników. Sprawdźcie zresztą świeże materiały – autorzy pokazali zmagania z wielkim wiertłem, strzelaninę z chowaniem się za przeszkodami oraz walkę z gigantyczną bestią, która skończyła się w dość nieoczekiwany sposób. Warto dodać, że do trybu kooperacji dołączymy w dowolnym momencie.

Dead Space to stosunkowo młoda seria tworzona przez studio Visceral Games, w której walczymy z przerażającymi Nekromorfami za pomocą dość specyficznych narzędzi i zabawek. Parę z nich, np. stasis, zostało pokazanych zresztą w powyższym materiale. Przez swoje mroźne miejsce akcji i gigantyczne bestie gra kojarzy się odrobinę z nadchodzącym Lost Planet 3, W 2013 roku zobaczymy, która z produkcji okaże się ciekawsza.

Dead Space 3 zostanie wydany w lutym 2013 roku na PC, Xboksie 360 i PlayStation 3.

  1. Oficjalna strona Dead Space