Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 stycznia 2017, 09:29

UFO: Enemy Unknown do jutra za darmo w serwisie Humble Store

Serwis Humble Store oferuje za darmo grę UFO: Enemy Unknown - absolutnego klasyka wśród turowych strategii, wydanego w 1994 roku przez firmę MicroProse. Promocja zakończy się jutro o godzinie 19:00.

Zero złotych – dokładnie tyle wydacie, jeśli przez najbliższe niecałe półtora dnia kupicie grę UFO: Enemy Unknown w serwisie Humble Bundle. Produkcja studia MicroProse to absolutny klasyk wśród strategii turowych, łączący w sobie starcia z kosmitami oraz potrzebę umiejętnego zarządzania finansami i infrastrukturą, więc jeśli jeszcze nie posiadacie jej w swojej bibliotece na Steamie, czym prędzej udajcie się pod ten adres. Oferta zakończy się jutro o godzinie 19:00.

Jeśli przetrawicie grafikę rodem z ubiegłego wieku, czekają Was długie godziny świetnej zabawy. - UFO: Enemy Unknown do jutra za darmo w serwisie Humble Bundle - wiadomość - 2017-01-31
Jeśli przetrawicie grafikę rodem z ubiegłego wieku, czekają Was długie godziny świetnej zabawy.

Dlaczego warto skusić się na darmowe UFO: Enemy Unknown? Ponieważ pomimo ponad dwóch dekad na karku gra nadal może się poszczycić absolutnie kultowym statusem, i to nie tylko wśród miłośników gatunku. Niewiele innych tytułów z tamtego okresu budowało tak mroczny, sugestywny klimat, oferowało tak trudne, ale jednocześnie satysfakcjonujące walki i wymagało jednoczesnego zarządzania oddziałem na polu bitwy, jak i swoją siedzibą. Dodajcie do tego rewolucyjną, jak na 1994 rok, sztuczną inteligencję przeciwników, nieliniowy przebieg kampanii oraz ciągłe rozbudowywanie swojego arsenału – to była naprawdę potężna gra. Co prawda oferowała przy tym cały szereg rozmaitych błędów i niedoróbek, w tym takich, które uniemożliwiały ukończenie zabawy… ale w wersji z Humble Bundle nie powinno być po nich śladu. Bezpłatne UFO: Enemy Unknown to też dobra okazja, by poznać początki serii XCOM, która w ubiegłym roku za sprawą świetnego XCOM 2 przypomniała o sobie graczom.

  1. Darmowa gra UFO: Enemy Unkown w serwisie Humble Bundle
  2. W to się grało – UFO: Enemy Unknown