Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 kwietnia 2016, 13:23

Udany powrót Ratcheta & Clanka. Top 10 UK (17 - 23 kwietnia)

Ratchet & Clank przejmują pałeczkę lidera brytyjskiej listy przebojów sprzedaży detalicznej, choć Dark Souls III depcze im po piętach. Zapraszamy do zapoznania się z pierwszą dziesiątką najchętniej kupowanych gier w Zjednoczonym Królestwie.

Ratchet & Clank dzięki udanemu remakowi pierwszej części gry powracają na listy przebojów. Dzieło studia Insomniac Games towarzyszy premierze filmu pod tym samym tytułem. Kto już był w kinie może porównać kto z tej próby sił wyszedł zwycięsko. Oryginalna wersja gry ukazała się w 2002 roku i zadebiutowała dopiero na miejscu piętnastym. Remake nie tylko pobił protoplastę, ale w premierowym tygodniu znalazł aż trzy razy więcej nabywców niż najlepsza odsłona cyklu na PlayStation 3 zatytułowana Ratchet & Clank: A Crack In Time. Sprzedaż Dark Souls III w stosunku do poprzedniego notowania spadła aż o 80%, co jednak nie przeszkodziło produkcji w utrzymaniu miejsca na podium, choć dopiero na miejscu drugim. Można także podejrzewać, że dzięki premierze na DVD i BD filmu Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy znaczny wzrost zainteresowania (+177%) zanotowała gra Star Wars: Battlefront. W pierwszej dziesiątce zadebiutowała na pozycji szóstej także propozycja Nintendo na Wii U, czyli Star Fox Zero, natomiast poza poniższą listą odnotowujemy premiery Rugby Challenge 3 na miejscu trzynastym i na dwudziestym trzecim UEFA Euro 2016 Pro Evolution Soccer.

1.

Ratchet & Clank

2.

Dark Souls III

3.

Star Wars: Battlefront

4.

Tom Clancy’s The Division

5.

EA Sports UFC 2

6.

Star Fox Zero

7.

Call of Duty: Black Ops III

8.

FIFA 16

9.

Quantum Break

10.

DiRT Rally

Ostatnia aktualizacja: 2016-04-25

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Ratchet & Clank

Ratchet & Clank