Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 23 listopada 2016, 12:00

autor: Meehow

Twórcy Outlast zamierzają stworzyć… pieluchy do grania w Outlast 2

Twórcy ciepło przyjętego survival horroru Outlast uruchomili zbiórkę funduszy w serwisie Kickstarter na rzecz… specjalnych pieluch dla osób grających w Outlast 2.

Jak to się mówi: przezorny zawsze ubezpieczony. - Twórcy Outlast zamierzają stworzyć… pieluchy do grania w Outlast 2 - wiadomość - 2016-11-23
Jak to się mówi: przezorny zawsze ubezpieczony.

Jeśli myślicie, że widzieliście już wszystko, to prawdopodobnie musicie zrewidować swoje poglądy. Twórcy ciepło przyjętego survival horroru Outlast, studio Red Barrels, postanowili uruchomić zbiórkę funduszy w serwisie Kickstarter, aby stworzyć specjalne pieluchy dla graczy o klimatycznej nazwie Underscares. Co prawda projekt powstał z myślą o osobach, które mają zamiar grać w Outlast 2 na komputerach osobistych (do każdego egzemplarza ma być dołączony kod Steam do gry), ale raczej nic nie stoi na przeszkodzie w zastosowaniu takiego zabezpieczenia przy innych horrorach. W momencie pisania tej wiadomości ponad 160 osób wsparło ten, powiedzmy, nowatorski pomysł kwotą przeszło 12 tysięcy kanadyjskich dolarów. Aby zbiórka zakończyła się sukcesem, a pieluchy dla graczy trafiły do sprzedaży, Underscares muszą zebrać 40 tysięcy kanadyjskich dolarów, co przekłada się na około 125 tysięcy złotych. Jeśli chcecie się zaopatrzyć w taki wynalazek, macie jeszcze 15 dni, aby wyrazić portfelem swoje poparcie dla pomysłu.

Jeśli zbiórka zakończy się sukcesem, pieluchy gamingowe Underscares pojawią się na rynku w dwóch wersjach: standardowej (55 dolarów kanadyjskich, czyli niecałe 173 złote) i deluxe (75 dolarów kanadyjskich, a więc około 235 złotych). Ta druga wyróżnia się m.in. specjalną lampką i kieszenią na napoje. Projektanci przewidują też wypuszczenie specjalnych schematów, za których pomocą gracze będą mogli skonstruować swoje własne, dostosowane do indywidualnych potrzeb i upodobań wersje Underscares. Zestaw „zrób to sam” został wyceniony na 10 dolarów kanadyjskich, czyli około 31 złotych. Jeśli chcecie zapoznać się ze szczegółami w języku angielskim, przygotujcie się na dawkę fekalnych haseł marketingowych w rodzaju „Bo kiedy jesteś przerażony, dwójka może stać problemem numer 1”, które mogą spowodować nieodwracalne szkody w psychice. Zostaliście ostrzeżeni (dla autorów wiadomości i tak jest już za późno – nie ma za co).

Underscares w wersji podstawowej. - Twórcy Outlast zamierzają stworzyć… pieluchy do grania w Outlast 2 - wiadomość - 2016-11-23
Underscares w wersji podstawowej.
Wersja deluxe z lampką nocną ułatwiającą nawigację do toalety po skończonej sesji z Outlast 2. - Twórcy Outlast zamierzają stworzyć… pieluchy do grania w Outlast 2 - wiadomość - 2016-11-23
Wersja deluxe z lampką nocną ułatwiającą nawigację do toalety po skończonej sesji z Outlast 2.

Studio Red Barrels zapewnia jednocześnie, że wyżej wspomniana zbiórka funduszy nie ma na celu gromadzenia pieniędzy na produkcję gry Outlast 2, gdyż ta została w całości sfinansowana ze sprzedaży jedynki oraz dodatku Whistleblower. Trzeba też zaznaczyć, że rzeczonych ultrainnowacyjnych pieluch nie można kupić z inną niż steamowa wersją Outlast 2.

Niezależnie od sukcesu bądź porażki tego osobliwego projektu, trzeba przyznać, że jest to ciekawy pomysł na promocję gry Outlast 2. Jego twórcy prawdopodobnie inspirowali się równie dziwacznym Nosulus Riftem – urządzeniem pozwalającym poczuć bąki puszczane w zaplanowanym na przyszły rok South Park: The Fractured But Whole. Szczególnie niepokojący jest fakt, że ten drugi zwiększający immersję sprzęt naprawdę istnieje i nawet był testowany przez ekipę serwisu GameSpot.

Outlast 2 zadebiutuje w pierwszym kwartale 2017 roku na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.