Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 stycznia 2010, 13:18

Twórcy NFS: Shift i SKATE pracują nad strzelaniną TPP?

Z informacji zawartych na profilu LinkedIn animatora Athomasa Goldberga wynika, że Black Box, wewnętrzne studio deweloperskie koncernu Electronic Arts, pracuje od czerwca 2008 roku nad nieznaną do tej pory grą – strzelaniną TPP, będącą przedstawicielką zupełnie nowej marki.

Z informacji zawartych na profilu LinkedIn animatora Athomasa Goldberga wynika, że Black Box, wewnętrzne studio deweloperskie koncernu Electronic Arts, pracuje od czerwca 2008 roku nad nieznaną do tej pory grą – strzelaniną TPP, będącą przedstawicielką zupełnie nowej marki.

Twórcy NFS: Shift i SKATE pracują nad strzelaniną TPP? - ilustracja #1

W krótkiej notce możemy przeczytać, że Black Box, mające w dorobku gry z takich serii, jak The Sims, Need for Speed (m.in. Shift we współpracy z Slightly Mad Studios) oraz SKATE, produkuje swoją grę na bazie silnika graficznego Frostbite drugiej generacji, opracowanego przez szwedzką ekipę EA DICE. Jeżeli więc informacje na temat nowego dzieła Black Box zostaną potwierdzone, to powinniśmy oczekiwać doznań wizualnych na poziomie Battlefield: Bad Company 2. Goldberg potwierdził również w opisie swojego stanowiska pracy, że w grze zastosowanie znajdzie zaawansowany model destrukcji otoczenia oraz interakcji bohatera z jego elementami, z którego słyną ostatnie produkcje EA DICE.

Ponadto z opisu można wywnioskować, że w grze pokierujemy losami prawdziwej maszyny do zabijania – tzw. „one man army”. Bohater ma być wprawiony w walce w zwarciu, a także dysponować wieloma ciosami wykończającymi (w tekście określonymi mianem „fatality”, nawiązującym do brutalnego Mortal Kombat). Kolejna produkcja Black Box najwidoczniej będzie czerpać z rozwiązań znanych z najlepszych tytułów należących do gatunku strzelanin TPP – nie zabraknie w niej systemu osłon, postać bohatera będzie w stanie wspinać się na różne elementy otoczenia, wykorzystywać ukształtowanie terenu, a także atakować przeciwników z zaskoczenia (np. zwisając z gzymsów).

Goldberg zakończył swoją ponad półtoraroczną współpracę z Black Box w tym miesiącu, więc możemy sądzić, że nowa gra studia znajduje się już w dosyć zaawansowanym stadium produkcji. Z tego też względu możemy spodziewać się w niedługim czasie pierwszych informacji na jej temat. Oczywiście wcześniej wszystkie przedstawione tu nieoficjalne wieści muszą jeszcze zostać poddane weryfikacji przez szefostwo Black Box. Mamy nadzieję, że dojdzie do tego niebawem.

Przypominamy, że Black Box zajmuje się teraz trzecią odsłoną skaterskiego cyklu SKATE. Z kolei Goldberg jest obecnie pracownikiem studia Relic Entertainment, zajmującego się m.in. rozwojem marki Warhammer 40,000: Dawn of War.

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Były redaktor niezapomnianego [email protected], gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, recenzent magazynu GB More. Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W Gry-Online.pl od 2004 roku – zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do newsroomu i tam pozostać już na wieki (z uśmiechem na twarzy). Obecnie szef działu wiadomości, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki i pracy na najwyższych obrotach. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej