Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 października 2011, 13:31

autor: Hed

Twórcy Machinarium zachwycają teaserem gry Botanicula

Autorzy gier Machinarium i Samorost pokazali teaser swojego najnowszego dzieła: przygodówki Botanicula. Wcielimy się w niej w leśne istoty, które wyruszą na niebezpieczną przygodę. Gra już teraz zachwyca nietypową oprawą wizualną i intrygującą muzyką.

Czeskie studio Amanita Design wypuściło zwiastun, czy raczej teaser, swojej najnowszej gry: Botanicula. O produkcji autorów Machinarium oraz Samorost dowiedzieliśmy się już kilka miesięcy temu, ale teraz możemy utwierdzić się w przekonaniu, że miłośnicy przygodówek point’n’click, podanych w artystycznej oprawie, mają na co czekać.

Nasi południowi sąsiedzi ponownie zachwycają oprawą wizualną, muzyką i atmosferą, jakiej próżno szukać w innych grach. W Botanicula wcielimy się w piątkę stworzeń, które wyruszają na ratunek ostatniemu nasionku z drzewa, zaatakowanego przez pasożyty. Całość wygląda na przygodówkę osadzoną w naturalnym otoczeniu i kładącą nacisk na eksplorację.

Głównym projektantem tytułu jest Jára Plachý, jeden z pracowników Amanita Design i współautor Machinarium. Muzykę do gry przygotuje alternatywna czeska grupa DVA, z którą Plachý współpracował nad teledyskiem do Nunovó tango. Więcej informacji na temat produkcji powinno pojawić się na stronie studia lub na facebookowym profilu.

Botanicula ma zostać wydana na początku 2012 roku. W grę zagrają posiadacze komputerów PC oraz Mac i być może użytkownicy urządzeń przenośnych iOS oraz Android. Miłośnikom artystycznych wynurzeń polecamy galerię, w której znajduje się kilka ujęć z produkcji.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Galeria