Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweWWW
Okładka Samorost (WWW)

Samorost WWW

Stworzona w technologii Flash prosta, dwuwymiarowa przygodówka czeskiego studia Amanita Design, dostępna za darmo z poziomu przeglądarek internetowych. W grze wcielamy się w postać kosmity, zamieszkującego zawieszony w przestrzeni kosmicznej olbrzymi korzeń.

Przygodowe | point-and-click | 2D | indie

WWW
Okładka Samorost (WWW)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji WWW:

30czerwca2003

Samorost to przygodówka autorstwa czeskiego studia Amanita Design. Gra została stworzona przy wykorzystaniu technologii FLASH. Jednocześnie jest w całości darmowa i rozgrywana jest z poziomu przeglądarki.

Gracze wcielają się w sympatycznego kosmitę zamieszkującego zawieszony w przestrzeni kosmicznej olbrzymi korzeń. Pewnego dnia spoglądając przez teleskop zauważa on, że w stronę jego domu zmierza gigantyczna asteroida. Nasz bohater błyskawicznie wskakuje do swojego statku kosmicznego i udaje się na powierzchnię planetoidy. Tam będzie musiał znaleźć sposób na zmianę trajektorii lotu, tak aby ocalić swój korzeń przez zagładą.

Gra jest minimalistyczną przygodówką z interfejsem point and click, wiec zabawa polega głównie na rozwiązywaniu zagadek. Samorost składa się z serii ekranów wypełnionych interaktywni obiektami. Naszym zadaniem jest takie ich wykorzystanie, aby umożliwić kosmicie przejście do kolejnej lokacji. Gra nie oferuje żadnego systemu ekwipunku i nie pozwala na bezpośrednią kontrolę ruchów głównego bohatera. W rzeczywistości mamy zatem do czynienia serią łamigłówek spiętych prostą linią fabularną.

Mocną stroną Samorost jest oprawa audio-wizualna. Grafika oferuje nietypowe połączenie elementów rysowanych z odpowiednio zmodyfikowanymi fotografiami. Zapewnia to unikalną atmosferę, która świetnie pasuje do opowiadanej historii. Zabawę dodatkowo uatrakcyjnia klimatyczna ścieżka dźwiękowa skomponowana przez Tomáša Dvořáka.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 212 głosów czytelników.

Gry podobne do Samorost

Wymagania wiekowe Samorost

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Samorost

WWW

WWW

  • Wykorzystuje: Pentium III 1 GHz, 256 MB RAM (1 GB RAM - Vista/7), karta grafiki 128 MB (GeForce FX 5200 lub lepsza), 30 MB HDD, Windows XP/Vista/7