Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 października 2011, 12:05

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Gra przeglądarkowa Mafia Wars 2 zadebiutowała na Facebooku

Od wczoraj użytkownicy popularnego serwisu społecznościowego Facebook mogą zagrać w Mafia Wars 2. Kontynuacja znanej produkcji firmy Zynga jest dostępna za darmo z opcjonalnym systemem mikropłatności.

Wczoraj na łamach serwisu społecznościowego Facebook zadebiutowała gra Mafia Wars 2. Jest to kontynuacja popularnej, przeglądarkowej produkcji firmy Zynga.

Gra przeglądarkowa Mafia Wars 2 zadebiutowała na Facebooku - ilustracja #1

Tytuł jest dostępny zupełnie za darmo, a jedynym warunkiem wzięcia udziału w zabawie jest posiadanie konta na Facebooku. Bardziej ambitni użytkownicy mogą skorzystać z opcjonalnego systemu mikropłatności pozwalającego za niewielkie pieniądze szybciej rozwijać swoje mafijne imperium.

W grze wcielamy się w byłego więźnia, który po pięciu latach odsiadki został wypuszczony na wolność. Sielanka nie trwa jednak długo. Nie dość, że główny bohater musiał zrealizować wyrok, na który rzekomo nie zasłużył, to jeszcze po wyjściu z więzienia został zdradzony przez najbardziej zaufane osoby. Dlatego motywem przewodnim Mafia Wars 2 jest zemsta i chęć przejęcia kontroli w mafijnym światku.

Gra przeglądarkowa Mafia Wars 2 zadebiutowała na Facebooku - ilustracja #2

Rozgrywka zasadniczo dzieli się na trzy części. Głównym zadaniem jest rozbudowa mafijnego imperium, zbieranie pieniędzy i ulepszanie własnej siedziby. Aby tego dokonać, będziemy podróżować między siedmioma różnymi lokacjami, gdzie spróbujemy się zemścić na innych szefach mafii. Na początku oddano do dyspozycji trzy areny, na których powalczymy z rywalami i okradniemy ich z pieniędzy.

Produkcje firmy Zynga przyzwyczaiły graczy do tego, że ogromną rolę odgrywają w nich aspekty społecznościowe. W poszczególnych misjach możemy więc brać udział wspólnie ze znajomymi, którzy są informowani o naszych postępach za pośrednictwem krótkich wpisów na Facebooku. Nic nie stoi na przeszkodzie, by wymieniać się między sobą prezentami i tym samym zdobyć rzadko spotykany przedmiot.

Gra przeglądarkowa Mafia Wars 2 zadebiutowała na Facebooku - ilustracja #3