Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 listopada 2022, 07:45

autor: Adrian Werner

Twórcy Gran Turismo 7 rozważają przeniesienie gry na PC

Szef studia Polyphony Digital przyznał, że zespół rozważa przeniesienie na PC gry wyścigowej Gran Turismo 7.

Źródło fot. Sony
i

Od kilku lat firma Sony mocno inwestuje w rynek gier na PC, przenosząc na komputery wiele ze swoich największych przebojów. Okazuje się, że wkrótce do tych konwersji dołączyć może Gran Turismo 7.

  1. W trakcie odbywającej się obecnie w Monako imprezy Gran Turismo World Finals szef odpowiedzialnego ze serię studia Polyphony Digital, Kazunori Yamauchi, został zapytany przez redakcję serwisu GTPlanet, czy rozważyłby przeniesienie cyklu na PC.
  2. Yamauchi odpowiedział, że tak. Zastrzegł równocześnie, że nie byłoby to łatwe, gdyż GT7 stanowi bardzo „precyzyjną” grę i dlatego konieczne jest zapewnienie odpowiedniej płynności rozgrywki, co mogłoby być problemem na słabszym sprzęcie.
  3. Obecnie Polyphony Digital rozważa potencjał takiej konwersji, więc na razie zbyt wcześnie na jakiekolwiek oficjalne zapowiedzi.

Przeniesienie Gran Turismo 7 na PC wydaje się naturalnym kierunkiem rozwoju serii. Gra ukazała się zarówno na PS5, jak i starsze PlayStation 4, więc konwersja powinna działać na szerokim spektrum pecetów.

Przypomnijmy, że na PC trafiły już takie wcześniejsze „ekskluzywy” Sony jak Marvel’s Spider-Man, Marvel's Spider-Man: Miles Morales, Horizon: Zero Dawn, Days Gone, God of War, Uncharted: Legacy of Thieves Collection czy Sackboy: A Big Adventure. Wkrótce dołączy do nich The Last of Us: Part I, a według plotek następna w kolejce będzie strzelanka Returnal.

Sony jakiś czas temu wykupiło również studio Nixxes, które specjalizuje się w tworzeniu wysokiej jakości konwersji na PC, oraz utworzyło odrębną markę PlayStation PC, pod szyldem której ukazują się porty. Ponadto firma udostępniła również kilka miesięcy temu aplikację pozwalającą graczom komputerowym na łatwe aktualizowanie oprogramowania pada DualSense.

  1. Recenzja gry Gran Turismo 7 – premiera spóźniona o 5 lat
  2. Gran Turismo 7 – poradnik do gry
  3. Sony Interactive Entertainment – oficjalna strona