Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 stycznia 2013, 16:39

autor: Hed

Twórcy F.E.A.R. 3 i MechAssault tworzą grę konsolową dla Wargaming

Firma Wargaming kupiła studio Day 1, znane między innymi z F.E.A.R. 3, aby stworzyć nową grę na konsolę. To ciekawe zagranie wydawcy, który podbił pecetowy rynek free-to-play swoim World of Tanks.

Twórcy F.E.A.R. 3 tworzą grę konsolową dla Wargaming! - Twórcy F.E.A.R. 3 i MechAssault tworzą grę konsolową dla Wargaming - wiadomość - 2013-01-29
Twórcy F.E.A.R. 3 tworzą grę konsolową dla Wargaming!

Firma Wargaming, znana z World of Tanks, kupiła Day 1 Studios i przekształciła je w wewnętrzny oddział, który zajmie się produkcją nieujawnionej jeszcze gry na konsole. To spora zmiana w polityce wydawcy kojarzonego z segmentem free-to-play na rynku pecetowym. Podobno pierwsze efekty szturmu na nowe platformy sprzętowe poznamy niedługo. Czyżby popularne „czołgi” miały trafić na te lub przyszłe generacje Xboksów i PlayStation?

Kupno amerykańskiego Day 1 Studios kosztowało firmę Wargaming okrągłe 20 milionów dolarów. Wraz ze sfinalizowaniem transakcji, producent z Chicago został przemianowany na Wargaming West i obecnie poszukuje pracowników. Victor Kislyi, prezes Wargaming twierdzi, że to ważny krok dla firmy, która swoją potęgę zbudowała na tytułach pecetowych. W ubiegłym roku wydawca przejął także australijską firmę BigWorld.

Day 1 Studios w przeszłości pracowało nad dwoma odsłonami MechAssault i pomagało Monolith przy serii F.E.A.R. Firma Warner Bros. zleciła deweloperowi stworzenie w całości trzeciej części marki, która okazała się całkiem niezła. Niestety, kiepska sprzedaż tytułu skończyła się problemami dewelopera, który próbował ratować się free-to-play’owym Reign of Thunder. Obecnie projekt ma status „anulowanego”, bo studio pracuje dla Wargaming.

Nie wiadomo, jaką grę da światu nowe Wargaming West. Można jednak spekulować, że skorzysta ona z modelu free-to-play, którego siłę firma Wargaming doskonale wykorzystała na pecetach. Istnieje prawdopodobieństwo, że Day 1 Studios wróci do korzeni i pokaże produkcję o mechach, będącą rozwinięciem wspomnianego Reign of Thunder. To jednak tylko nasze przypuszczenia, które zostaną zweryfikowane w nadchodzących miesiącach.

  1. Oficjalna strona Wargaming West