Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 stycznia 2013, 18:05

autor: Ender

Crysis 3 – wystartowały otwarte beta-testy

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Electronic Arts, od dziś można pobrać wersję beta gry Crysis 3. Pozwala ona przetestować rozgrywkę wieloosobową w dwóch trybach zabawy i będzie aktywna do 12 lutego.

Osoby oczekujące z niecierpliwością na trzecią odsłonę Crysisa mogą od dziś ściągnąć beta wersję gry. Zgodnie ze wcześniejszymi obietnicami Electronic Arts, ma być ona dostępna do 12 lutego dla posiadaczy pecetów oraz konsoli PlayStation 3 i Xbox 360. W przypadku graczy komputerowych, do pobrania plików ważących ponad trzy gigabajty niezbędne okaże się posiadanie konta w serwisie Origin. Betę znajdziemy w nim w sekcji wersji demonstracyjnych.

W trakcie rozgrywki przetestujemy tytuł w dwóch, spośród ośmiu zapowiadanych w pełnej wersji gry, trybach – Crash Site i Hunter. Pierwszy z nich polega na obronie kluczowych punktów mapy oraz eliminacji przeciwników za co nagradzani jesteśmy punktami. W zabawie biorą udział drużyny składające się z 6 graczy (8 na PC). W kolejnym trybie rywalizują ze sobą dwa zespoły. Jeden składający się z 10 żołnierzy korporacji Cell (14 w wersji PC), drugi zaś z dwóch komandosów wyposażonych w nanokombinezony, którzy polują z ukrycia na swoje ofiary. Z początku nierówny rozkład sił zmienia się, bowiem każdy żołnierz po śmierci dołącza do przeciwnego zespołu i wraz z nim próbuje wyeliminować resztę swych byłych towarzyszy.

Walki odbywać będą się na jednej z dwóch aren – lotnisku oraz muzeum. W finalnej odsłonie gry znajdzie się jeszcze 10 innych. Beta zawierać ma także nowe funkcje społecznościowe dostępne za sprawą tzw. New York feed. Dzięki wirtualnej mapie Wielkiego Jabłka na bieżąco możemy śledzić postępy znajomych oraz zobaczyć jakie mecze w tej chwili rozgrywają. Będziemy mogli także konkurować z nimi, wykonując dynamicznie generowane zadania. Na koniec warto dodać, że posiadacze kart firmy Nvidia mogą ściągnąć nowy zestaw sterowników przygotowany z myślą o becie.

Crysis 3 ukaże się 22 lutego na komputerach PC i konsolach Xbox 360 i PlayStation 3.

  1. Beta multiplayer Crysis 3 w serwisie Origin