Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 grudnia 2011, 13:17

autor: Hed

Twórcy Dragon Age III czerpią inspirację z The Elder Scrolls V: Skyrim

Dragon Age III być może będzie zawierał parę motywów przypominających grę The Elder Scrolls V: Skyrim. Ray Muzyka, założyciel studia BioWare, opowiedział ogólnie o planach związanych z trzecią odsłoną smoczej serii.

Dragon Age III będzie w pewnym stopniu inspirowany motywami z The Elder Scrolls V: Skyrim. Przyznał to Ray Muzyka, współzałożyciel studia BioWare, który opowiedział ogólnie o planach związanych z trzecią odsłoną smoczej serii. Jego zdaniem, gracze znajdą w niej parę fascynujących koncepcji, będących połączeniem poprzednich gier i współczesnych tytułów w stylu Skyrim.

Ray Muzyka przybliżył zarys następnej części Dragon Age w rozmowie z serwisem Wired. Szef BioWare zapewnił, że studio słucha fanów i zamierza wyciągnąć wnioski z Dragon Age II, aby kolejna gra była znacznie lepsza. Przykład dotyczy braku możliwości wyposażenia swoich kompanów. „Teraz rozumiemy, że to ważny aspekt dla graczy”, powiedział Muzyka.

Trzecia produkcja będzie zawierała motywy zarówno z „jedynki”, jak i „dwójki. Oprócz tego, autorzy chcą zawrzeć w niej parę rozwiązań z innych gier o bardziej otwartej strukturze. „Cały czas sprawdzamy Skyrim”, przyznał Muzyka, „gra nam się bardzo podoba”. BioWare podziwia dzieło Bethesdy i ma nadzieję wykorzystać je do stworzenia nowych, wspaniałych rzeczy.

Twórcy Dragon Age III czerpią inspirację z The Elder Scrolls V: Skyrim - ilustracja #1

Trudno jeszcze powiedzieć, co to właściwie znaczy. Szef producenta wskazał jednak na możliwość rozwinięcia pomysłu na fabułę z Dragon Age II. Gra rozciągała się na wiele lat, dzięki czemu mogliśmy zobaczyć przeobrażenia zachodzące w mieście Kirkwall. W „trójce” może być podobnie – przygoda zabierze nas jednak w różne zakamarki uniwersum Dragon Age.

BioWare ma w zanadrzu parę niespodzianek związanych z Dragon Age III, bo celem studia jest zaskoczyć i wprawić w zachwyt fanów. Muzyka przyznał, że poznał już przyszłość marki Dragon Age i nie może doczekać się, aby w końcu ją ujawnić. Greg Zeschuk, współzałożyciel BioWare, zażartował też, że chodzi o najbardziej realistyczne brody w historii gier wideo.

Dragon Age III pozostaje niewiadomą, bo gra nie została jeszcze oficjalnie zapowiedziana i pokazana. Krążą o niej jednak plotki. Według pewnych źródeł, otrzymamy w niej tryb multiplayer z możliwością wcielenia się w smoki. Być może to właśnie jest wspomniana przyszłość marki, o której mówił Muzyka. Studio BioWare koncentruje się obecnie na grze Mass Effect 3.

  1. Dragon Age III – informacje i plotki o grze