Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 18 stycznia 2021, 14:11

Twórca Johna Wicka opracuje serial Dungeons & Dragons

Scenarzysta serii John Wick oraz serialu The Falcon and the Winter Soldier został zatrudniony do opracowania telewizyjnej adaptacji marki Dungeons & Dragons.

Jak dowiedział się serwis Hollywood Reporter, Derek Kolstad, czyli scenarzysta i pomysłodawca serii John Wick, został zatrudniony do opracowania konspektu serialu telewizyjnego, stanowiącego adaptację marki Dungeons & Dragons. Na razie niewiele wiadomo na temat tego projektu poza tym, że będzie to produkcja aktorska.

Zlecenie to pochodzi od grupy eOne. To dział wytwórni Paramount, który został powołany w celu opracowywania adaptacji marek gier stołowych oraz serii zabawek firmy Hasbro. Co ciekawe, serial Kolstada nie jest jedynym projektem z tej rodziny. W planach jest również kinowy film, w którym wystąpi Chris Pine oraz dodatkowe serie telewizyjne, do opracowania których zaangażowano innych scenarzystów.

Nie wiadomo na razie, co zaoferuje serial Dereka Kolstada. Możliwe, że sam scenarzysta jeszcze nie podjął tej decyzji. Dungeons & Dragons oferuje potężny zestaw różnorodnych uniwersów i gotowych serii książkowych, które stanowiłyby świetną bazę pod serial. Fani z przyjemnością zobaczyliby np. adaptację powieści osadzonych w realiach Zapomnianych krain (ang. Forgotten Realms), których bohaterem jest Drizzt Do'Urden. Wielu miłośników D&D chciałoby także obejrzeć serial Dragonlance, bazujący na cyklach autorstwa Margaret Weis i Tracy’ego Hickmana. Równie dobrze Kolstad może jednak zaproponować coś zupełnie nowego.

Ekspansja Dungeons & Dragons przybiera ostatnio na sile, gdyż sama marka ma się coraz lepiej. Sprzedaż gier stołowych z tej rodziny wzrosła w ubiegłym roku o 20% w porównaniu do 2019. Na poletku elektronicznej rozrywki dużym sukcesem okazała się premiera wczesnej wersji Baldur’s Gate 3, a wiele osób ostrzy sobie zęby również na Dungeons & Dragons: Dark Alliance, przy którym pomaga pisarz R. A. Salvatore, czyli jeden z najpopularniejszych autorów książek D&D.

  1. Dungeons & Dragons - strona oficjalna