Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 lutego 2018, 11:01

autor: Riddick

Twórca Civilization III i IV pracuje nad 10 Crowns - nową grą strategiczną

Właściciel studia Mohawk Games, Soren Johnson, zapowiedział 10 Crowns – osadzoną w realiach historycznych grę strategiczną, która ma nieco odświeżyć gatunek 4X. Funkcję wydawcy tytułu objęła firma Starbreeze.

Osadzona w historycznych realiach strategia 10 Crowns pozwoli graczom na stworzenie silnej dynastii. - Twórca Civilization III i IV pracuje nad nową grą strategiczną - wiadomość - 2018-02-06
Osadzona w historycznych realiach strategia 10 Crowns pozwoli graczom na stworzenie silnej dynastii.

Guru strategii 4X, Soren Johnson, zapowiedział właśnie tytuł nowej gry, nad którą pracuje wraz z należącym do niego studiem Mohawk Games, i podzielił się przy okazji pierwszymi grafikami. 10 Crowns, bo taką nazwę nosi nowa produkcja, będzie osadzoną w realiach historycznych strategią turową, która umożliwi graczom stworzenie najpotężniejszej dynastii świata. Niestety póki co wiemy o niej bardzo mało. Warto jednak zaznaczyć, że wydawcą tytułu została firma Starbreeze Studios, odpowiedzialna wcześniej między innymi za Dead by Daylight. Z oficjalnego komunikatu wynika również, że firma zainwestowała w 10 Crowns pokaźną sumę 7,7 miliona dolarów.

Twórca Civilization III i IV pracuje nad nową grą strategiczną - ilustracja #2
Twórca Civilization III i IV pracuje nad nową grą strategiczną - ilustracja #3
Twórca Civilization III i IV pracuje nad nową grą strategiczną - ilustracja #4

Soren Johnson był głównym projektantem strategii Civilization III i Civilization IV, a jego najnowszym dziełem jest wydana w 2016 roku gra Offworld Trading Company, pozwalająca graczom poprowadzić własną kompanię handlową na Marsie. Jak sam stwierdził, 10 Crowns będzie dla Mohawk powrotem do deweloperskich korzeni, głęboko osadzonych w formule 4X. Entuzjastycznie do nowego tytułu Johnsona podchodzi również CEO firmy Starbreeze, Bo Andersson-Klint, który ma nadzieję na odświeżenie nieco skostniałego gatunku. Obecnie gra znajduje się w fazie prototypu. Pozostaje więc mieć nadzieję, że doświadczony Soren Johnson jest nadal w formie (a patrząc na pozytywne oceny Offworld Trading Company na Steamie, trudno mieć wątpliwości) i zaserwuje nam kolejną udaną strategię, przy której będzie można spędzić wiele wieczorów.