Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 lutego 2018, 10:03

autor: Góral

Zapowiedziano The Peterson Case - survival horror inspirowany incydentem w Roswell

Brytyjskie studio Quarter Circle Games zapowiedziało survival horror The Peterson Case inspirowany incydentem w Roswell. Produkcja ukaże się na konsolach PlayStation 4 i Xbox One oraz PC-tach.

The Peterson Case jawi się jako Resident Evil VII: Biohazard z kosmitami. - Zapowiedziano The Peterson Case - survival horror inspirowany incydentem w Roswell - wiadomość - 2018-02-05
The Peterson Case jawi się jako Resident Evil VII: Biohazard z kosmitami.
The Peterson Case w skrócie:
  • horror od studia Quarter Circle Games;
  • ukaże się wkrótce na konsolach PlayStation 4 i Xbox One oraz PC-tach;
  • w grze wcielimy się w detektywa, który musi rozwikłać zagadkę opuszczonego domu znajdującego się w pobliżu katastrofy UFO.

W lipcu 1947 roku doszło do słynnego incydentu w Roswell. W stanie Nowy Meksyk na terenie Stanów Zjednoczonych ponoć rozbiło się UFO, którego wrak, wraz z pozaziemskimi formami życia, zabrano do jednej z baz wojskowych. Armia USA co prawda opublikowała wiele lat później dokumenty ujawniające, że doszło wtedy do wypadku balonu testowego z tajnego programu Project Mogul, niemniej sprawa do dziś budzi wiele kontrowersji i nie brakuje osób wierzących w odwiedziny kosmitów.

Brytyjskie studio Quarter Circle Games postanowiło zmierzyć się z tym tematem i właśnie zapowiedziało grę The Peterson Case. Będzie to horror przeznaczony na konsole PlayStation 4 i Xbox One oraz komputery osobiste. Nie wiemy jeszcze, kiedy tytuł ukaże się na rynku, ale na widocznym poniżej zwiastunie zapewniono, że nastąpi to wkrótce.

Podczas zabawy wcielimy się w detektywa Franklina Reinhardta, który musi rozwikłać zagadkę zaginięcia rodziny mieszkającej w domu znajdującym się w pobliżu miejsca katastrofy UFO w Roswell. Szybko po dotarciu na miejsce okaże się, że w posiadłości panoszy się jakaś pozaziemska istota.

Opublikowany zwiastun pokazuje, czym ma być The Peterson Case. Produkcji chyba najbliżej będzie do Resident Evil VII: Biohazard. Gra ma łączyć gęstą atmosferę z trzymającą w napięciu historią, koniecznością rozwiązywania zagadek oraz walką. Zapowiada się więc klasyczny survival horror, ale z rozgrywką obserwowaną z perspektywy FPP.