Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 czerwca 2017, 14:10

autor: AlexB

Tropico 6 - pierwsze szczegóły

Firma Kalypso Media podzieliła się kilkoma szczegółami na temat szóstej odsłony popularnej serii strategii ekonomicznych Tropico. Premiera tytułu, który zmierza na PC, PlayStation 4 oraz Xboksa One, przewidziana jest na 2018 rok.

Dziś w nocy czasu polskiego, podczas przygotowań do konferencji firmy Sony na E3 2017, firma Kalypso Media oficjalnie zaprezentowała pierwszy zwiastun gry Tropico 6, czyli kolejnej odsłony popularnej serii strategii ekonomicznych „z przymrużeniem oka”, w których wcielamy się w przywódcę jednej z republik bananowych w Ameryce Łacińskiej (wyjątkiem jest tutaj część druga, która pozwala na wejście w skórę pirata). Nie ujawniono wówczas zbyt wielu informacji na temat samej produkcji. Dowiedzieliśmy się jedynie, że za grę nie odpowiada już studio Haemimont Games, mające na koncie trzy ostatnie odsłony cyklu, a znane przede wszystkim z Might & Magic X: Legacy oraz Might & Magic: Heroes VII Limbic Entertainment. Pierwszy dzień targów E3 przyniósł jednak dodatkowe szczegóły w temacie Tropico 6 (via Gematsu).

Deweloperzy chwalą się, że Tropico 6 będzie „największą, najpiękniejszą i najbardziej ambitną częścią całej serii”. Czas pokaże, czy tak się stanie, lecz patrząc na zaprezentowaną przez twórców listę trudno nie odnieść wrażenia, że coś w tym stwierdzeniu może być. Przede wszystkim, po raz pierwszy w historii serii w ręce graczy zostaną oddane całe rozległe archipelagi. Podczas rozgrywki jednym z zadań El Presidente będzie zarządzanie kilkoma wyspami jednocześnie i rozwiązywanie problemów ich mieszkańców.

Tropico 6 będzie również pierwszą grą z cyklu, która umożliwi budowanie mostów. W grze mają pojawić się również tunele, taksówki, autobusy oraz kolejki linowe, ułatwiające obywatelom kontrolowanego przez graczy państwa poruszanie się między poszczególnymi wyspami i miastami archipelagu. Warto również zaznaczyć, że w Tropico 6 pojawi się także drzewko technologii. Dzięki badaniom będziemy mogli lepiej dbać o dobrobyt obywateli oraz odnajdywać się w trudnej roli dyktatora.

Tropico 6 - pierwsze szczegóły - ilustracja #1

Ciekawym elementem, który pojawi się w Tropico 6, są agenci. Gracze będą mogli wysłać ich do obcego państwa w celu zdobycia planów specjalnych budynków i „cudów”. Gdy misja zakończy się powodzeniem, pojawi się możliwość postawienia takiego dzieła architektonicznego w budowanym właśnie mieście. Wieża Eiffla wzniesiona gdzieś na środku Karaibów? Czemu nie?

Czymże byłaby jednak republika bananowa bez swojego dyktatora? Gracze będą mogli wybrać, jacy chcą być w stosunku do swoich wirtualnych obywateli. Czy wybrać ścieżkę despotycznego tyrana, czy też miłującego pokój „ukochanego przywódcy”? Wszystko zależy wyłącznie od naszych osobistych preferencji. Miłość ludu będziemy mogli zdobywać na różne sposoby – wrócą między innymi płomienne przemówienia wygłaszane z balkonu pałacu prezydenckiego, który zostanie oddany graczom do pełnej personalizacji.

Drogie cygara to nieodłączny atrybut każdego dyktatora. - Tropico 6 - pierwsze szczegóły - wiadomość - 2017-06-13
Drogie cygara to nieodłączny atrybut każdego dyktatora.

Tropico 6 tworzone jest na silniku Unreal Engine 4. Oprócz kampanii solowej tytuł ten zaoferuje również opcję zabawy wieloosobowej dla maksymalnie czterech graczy. Według obietnic twórców, zaprezentowane dziś szczegóły to jedynie wierzchołek góry lodowej. W pełnej wersji ma pojawić się dużo więcej atrakcji, którymi deweloperzy podzielą się w ciągu najbliższych tygodni i miesięcy. Pozostaje zatem tylko czekać. Przypominamy, że premiera Tropico 6 zaplanowana jest na 2018 rok. Gra zmierza na PC, PlayStation 4 oraz Xboksa One.