Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 stycznia 2023, 16:52

Zostań najlepszym strategiem wśród piratów w Tortuga: A Pirate's Tale, dziś premiera [Aktualizacja]

Rok pirackich gier uważamy za otwarty. Dziś premierę ma turowa gra taktyczna Tortuga: A Pirate's Tale. To najnowsze dzieło twórców takich strategii, jak Port Royale 3 i 4, Railway Empire oraz Patrician IV.

Źródło fot. Gaming Minds Studios
i

Aktualizacja: Gra jest już dostępna na platformie Epic Games Store. Okazało się przy tym, że jest dość atrakcyjnie wyceniona na tle wersji konsolowych – jej bazowa cena wynosi tam 89,99 zł, a do 25 stycznia będzie obniżona o 10%, do 80,99 zł.

Rok 2023 zapowiada się bardzo obiecująco dla fanów pirackich hulanek. Na horyzoncie widać wysokobudżetowe Skull and Bones od Ubisoftu, w oddali wyłania się kooperacyjny survival Pirate's Dynasty, a w czerwcu z wczesnego dostępu wyjdzie strategia Of Ships & Scoundrels. Jednak początek roku z grami o piratach zaczynamy od Tortuga: A Pirate's Tale – taktycznej gry strategicznej od Gaming Minds Studios, twórców Port Royale i Railway Empire.

Tortuga: A Pirate's Tale – najważniejsze informacje

Tortuga: A Pirate's Tale to turowa gra taktyczna, pozwalająca wcielić się w dowódcę pirackiej floty na XVII-wiecznych Karaibach. Mechanika rozgrywki koncentruje się na przemierzaniu otwartego świata, wykonywaniu zadań, szukaniu ukrytych skarbów, a także na walce oraz handlu. Szczególnie ciekawe wydają się być bitwy – odbiegają one od zręcznościowych potyczek znanych z Sid Meier's Pirates!, przybierając postać turowych starć na heksach rodem z Humankind.

Interesujący wydaje się również rozwój floty, w skład której wejdzie 18 unikalnych typów statków, wraz z możliwością ich customizacji (np. ulepszenia uzbrojenia, kadłuba, masztu czy głowic). Tytuł zapewni ok. 25 godzin zabawy i będzie przeznaczony wyłącznie dla pojedynczego gracza.

Deweloperem gry jest zespół Gaming Minds, należący do firmy Kalypso Media (tutaj pełniącej rolę wydawcy). Niemieckie studio ma w portfolio takie tytuły, jak Railway Empire czy Patrician IV. Ostatnią grą zespołu jest Port Royale 4, a jeszcze w tym roku twórcy wydadzą kontynuację Railway Empire.

Chcesz zagrać na PC? Epic jest niezbędny

Tytuł jest już dostępny w sprzedaży na konsolach PlayStation 4 i 5 (w PS Store za 129 zł), a także na Xbox One i Xbox Series S/X (Microsoft Store za 137,49 zł). Co więcej, do 26 stycznia gra będzie przeceniona o 10% (z uwzględnieniem zniżki cena na konsolach Sony wynosi 116,10 zł, a w przypadku Xboxa 123,74 zł).

Gracze PC na premierę gry muszą poczekać kilka godzin. Tytuł zakupimy wyłącznie w Epic Games Store. Póki co nie znamy ceny wersji pecetowej, godziny premiery czy czasu trwania ekskluzywności ograniczającej sprzedaż do sklepu Epica. Gra nie posiada polskiej wersji językowej.

Tortuga: A Pirate's Tale – wymagania sprzętowe

Tytuł bez wątpienia wygląda ładnie (zwłaszcza w widoku izometrycznym), a przy tym posiada przyzwoite wymagania sprzętowe.

Minimalne wymagania sprzętowe

  • Procesor: Intel Core i5 2400s 2,5 GHz lub AMD FX 4100 3,6 GHz
  • Karta graficzna: GeForce GTX 680 lub Radeon HD 7970 (min. 2 GB pamięci VRAM)
  • Pamięć RAM: 8 GB
  • Pamięć: 10 GB

Zalecane wymagania sprzętowe

  • Procesor: Intel Core i5 7400s 3,5 GHz lub AMD Ryzen 5 3,4 GHz
  • Karta graficzna: GeForce GTX 1060 lub AMD Radeon RX 580 (min. 4 GB pamięci VRAM)
  • Pamięć RAM: 16 GB
  • Pamięć: 10 GB

Tytuł będzie zoptymalizowany pod Windowsa 8.1 i 10 (wersje 64-bitowe).

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Jakub Tarchała

Jakub Tarchała

Pierwsze treści zamieszczał w serwisie YouTube, jednak pisanie tekstów bardziej przypadło mu do gustu. W 2020 roku założył skromnego bloga, na którym publikował recenzje gier, a dwa lata później połączył pracę z hobby i rozpoczął przygodę z pisaniem dla GryOnline.pl. Uwielbia nietuzinkowe poczucie humoru Terry'ego Pratchetta i tajemnice wszechświata zawarte w powieściach Stanisława Lema. Chętnie ogląda komedie i horrory. Wielką miłością darzy uniwersum Stalkera (zarówno growe, książkowe, jak i pastowe). W wolnych chwilach gra na gitarze oraz kolekcjonuje karty Marvela.

więcej