Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 kwietnia 2013, 19:45

Torment: Tides of Numenera – pierwszy klip wideo prezentujący silnik gry

W sieci pojawił się pierwszy testowy klip wideo z gry Torment: Tides of Numenera. Zobaczymy na nim w ruchu trójwymiarowe postacie poruszające się po animowanym prerenderowanym tle, przedstawiającym świat tytułu.

Według zapewnień twórców, gra powinna ukazać się pod koniec przyszłego roku - Torment: Tides of Numenera – pierwszy klip wideo prezentujący silnik gry - wiadomość - 2013-04-02
Według zapewnień twórców, gra powinna ukazać się pod koniec przyszłego roku

Do zamknięcia zbiórki pieniędzy w serwisie Kickstarter, przeznaczonych na produkcję klasycznego pecetowego cRPG Torment: Tides of Numenera, zostały jeszcze trzy dni. W poniedziałek zaprezentowaliśmy screen z tego tytułu, na którym mogliśmy przyjrzeć się jednej z jego lokacji. Dziś twórcy ze studia inXile Entertainment przedstawili graczom pierwszy klip wideo z gry. Zobaczymy na nim możliwości silnika Unity. Przekonamy się jak jego wczesna wersja, przygotowywana z myślą o produkcji, radzi sobie z animowaniem zakapturzonej postaci oraz tajemniczego stwora, widocznego pod sam koniec filmu. Ich trójwymiarowe modele poruszają się po dwuwymiarowym tle, przedstawiającym najprawdopodobniej swego rodzaju kaplicę lub ołtarz. Autorzy zapewniają, że scena została stworzona od podstaw w przeciągu zaledwie kilku dni.

Jak udowadnia klip, prerenderowane grafiki nie będą statycznymi tworami. Zgodnie z zapowiedziami, deweloperzy ożywią je wprowadzając zmienne oświetlenie oraz rozmaite animacje. Ten sposób przygotowywania oprawy graficznej tytułu jest odpowiedzią na oczekiwania fanów klasycznych przebojów studia Black Isle, takich jak Planescape Torment czy Icewind Dale, wykorzystujących z powodzeniem tę technologię.

Torment: Tides of Numenera to gra cRPG autorstwa inXile Entertainment, będąca duchowym spadkobiercą Planescape: Torment. W serwisie Kickstarter deweloper prosił o 900 tysięcy dolarów, ale do tej pory zgromadził już 3,3 miliony, które po zakończeniu zbiórki powinno wpłacić ponad 61 tysięcy osób. Do końca akcji pozostały trzy dni, a więc wspomniana kwota może jeszcze wzrosnąć. Studio inXile Entertainment pracuje równocześnie nad Wasteland 2 – klasyczną grą RPG osadzoną w postapokaliptycznym świecie, która również została sfinansowana na Kickstarterze.

  1. Torment: Tides of Numenara w serwisie Kickstarter
  2. Oficjalna strona gry Torment: Tides of Numenera