Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 kwietnia 2013, 20:57

autor: Góral

Torment: Tides of Numenera na pierwszym screenie

Gra Torment: Tides of Numenera doczekała się pierwszego screena, który przedstawia niewielki fragment krainy Bloom. Do końca zbiórki na Kickstarterze pozostały jeszcze cztery dni, jednak zakładany cel 900 tys. dolarów osiągnięto już na początku akcji.

Studio inXile entertainment opublikowało pierwszy screen z gry Torment: Tides of Numenera. Zbyt wiele się z niego nie dowiemy, ale pewnym jest, że pochodzi on z krainy Bloom, którą oczywiście zwiedzimy w pełnej wersji nadchodzącej produkcji.

Pierwszy screen z gry Torment: Tides of Numenera. - Torment: Tides of Numenera na pierwszym screenie - wiadomość - 2013-04-01
Pierwszy screen z gry Torment: Tides of Numenera.

Styl graficzny Torment: Tides of Numenera oparty jest na grafice 2,5D, w której dwuwymiarowe tła są prerenderowane, a postacie i oświetlenie stworzone zostaną w pełnym trójwymiarze. Studio inXile entertainment współpracuje z ekipą Obsidian Entertainment, tworzącą Project Etertnity, dzięki czemu deweloperzy ułatwiają sobie nieco pracę nad dwoma, kickstarterowymi hitami.

Gra Torment: Tides of Numenera osiągnęła swój cel (900 tys. dolarów) na Kickstarterze w zaledwie sześć godzin od momentu rozpoczęcia akcji, która trwa nadal, a do końca zbiórki pieniędzy pozostały jeszcze cztery dni. W chwili obecnej twórcy mają już ponad 3,2 mln dolarów, które otrzymali od przeszło 60 tys. osób.

Torment: Tides of Numenera to duchowy spadkobierca gry Planescape Torment. Za tytuł odpowiada studio inXile entertainment, znane chociażby z takich produkcji jak The Bard's Tale czy Hunted: The Demon's Forge. Aktualnie deweloper pracuje także nad Wasteland 2, grą, która również została sfinansowana za pośrednictwem serwisu Kickstarter.