Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 grudnia 2021, 13:15

autor: Bazowski

Top 10 najlepszych gier 2021 roku według magazynu Time

Magazyn Time stworzył listę 10 gier, które skradły serca redaktorów w tym roku. Znajdziemy na niej zarówno duże gry AAA, jak i niszowe indyki.

Magazyn Time co roku przyznaje nagrody w różnych kategoriach – poczynając od najbardziej wpływowych ludzi na świecie, a na najlepszych filmach kończąc. Redakcja pisma ocenia rownież gry. Przedstawiamy Wam TOP 10 gier 2021 roku według redaktorów Time.

TOP 10 gier 2021 roku według magazynu Time:

  1. Metroid Dread
  2. Inscryption
  3. Forza Horizon 5
  4. Chicory: A Colorful Tale
  5. Hitman III
  6. Returnal
  7. Halo Infinite
  8. Deathloop
  9. Sable
  10. It Takes Two
TOP 10 najlepszych gier 2021 roku według magazynu Time - ilustracja #1

W zestawieniu najlepszych gier 2021 roku według redaktorów magazynu Time zwyciężył Metroid Dread, czyli piąta główna odsłona serii przygodowych gier akcji. Po ponad dekadzie czekania na kolejną część przygód Samus Aran, fani w końcu dostali to, czego oczekiwali. Na drugim końcu listy uplasowało się z kolei It Takes Two – kooperacyjna gra zręcznościowa, która zdobyła serca wielu fanów. Przypomnijmy, że w niedawnym plebiscycie The Game Awards 2021 to właśnie ten tytuł okazał się zwycięzcą.

Drugie miejsce na liście Time’a należy do Inscryption – oryginalnej gry indie utrzymanej w stylistyce horroru, która łączy elementy karcianki, przygodówki i roguelike. Tuż za nią uplasowała się Forza Horizon 5, czyli ostatnia odsłona uwielbianej przez fanów serii gier wyścigowych z otwarym światem. Gra zabiera nas do kolorowego, zachwycającego wizualnie Meksyku. W połączeniu z przyjemną rozgrywką dało to efekt w postaci trzeciego miejsca w notowaniu magazynu Time.

Time to jeden z najbardziej popularnych i rozpoznawalnych magazynów na całym świecie. Ten amerykański tygodnik społeczno-polityczny jest najbardziej znany z przyznawania tytułu „Człowieka Roku”. Otrzymuje go osoba, która zdaniem redaktorów miała największy wpływ na wydarzenia w USA i na świecie w minionym roku. W poprzednich latach wśród laureatów znaleźli się miedzy innymi prezydenci Stanów Zjednoczonych, Jan Paweł II i Lech Wałęsa.

Czwarte miejsce należy do Chicory: A Colorful Tale. Na pierwszy rzut oka jest to kolorowy i uroczy tytuł, jednak pod tą przykrywką znajduje się przejmująca opowieść o artystyczym niepokoju. Właśnie to niebanalne podejście do tematu pozwoliło uplasować się tej grze tak wysoko. Wydane na początku tego roku duże gry, czyli Hitman 3 i exclusive dla PS5 Returnal, znalazły się odpowiednio na piątym i szóstym miejscu listy Time’a.

Halo Infinite, czyli wybór publiczności TGA 2021, w tym zestawieniu uplasował się dopiero na siódmym miejscu. Deathloop natomiast, ciekawa gra od twórców Dishonored, zajął ósmą lokatę. Na dziewiątej pozycji umieszczono za to Sable, które jest kolejną grą indie w zestawieniu. Redaktorzy docenili m.in. uroczą historię i oryginalny klimat.

Lista magazynu Time jest bardzo zróżnicowana – znajdziemy na niej zarówno duże gry AAA, jak i małe tytuły niezależne, reprezentujące wiele ciekawych gatunków. Nie da się ukryć, że mimo niesprzyjających okoliczności 2021 rok może poszczycić się gamą ekscytujących tytułów.