Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS4PCPS5
Okładka Chicory: A Colorful Tale (PS4)

Chicory: A Colorful Tale

Gra przygodowa, w której wcielamy się w psa dzierżącego magiczny pędzel. Główny bohater Chicory: A Colorful Tale przemierza fantastyczną krainę i przywraca jej dawne barwy, jednocześnie szukając swojej idolki, czyli artystki imieniem Cykoria.

Przygodowe | 2D | na 2 osoby | top-down | indie | kooperacja | podzielony/wspólny ekran

Okładka Chicory: A Colorful Tale (PS4)

data premiery gry:

maj2021

PC PS4 PS5
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Chicory: A Colorful Tale to gra przygodowa wzbogacona o rozwiązania zaczerpnięte z produkcji typu metroidvania. Za opracowaniem tego tytułu stoi założone przez Grega Lobanova, niezależne studio Dumb and Fat Games, w którego portfolio można znaleźć ciepło przyjęte Wandersong. Opisywana produkcja powstała między innymi dzięki udanej kampanii crowdfundingowej w serwisie Kickstarter.

Fabuła

Chicory: A Colorful Tale zabiera nas w podróż do Picnic Province – fantastycznej krainy zamieszkiwanej wyłącznie przez zwierzęta noszące imiona zapożyczone od nazw potraw. Kiedy zajęcza artystka imieniem Cykoria (ang. Chicory), która dbała, by to miejsce mieniło się feerią barw, przepada bez wieści, jej śladem rusza jej największy fan, czyli pies imieniem Pizza. Oprócz sympatii, jaką ją darzy, protagonista ma ku temu jeszcze jeden powód; na obrzeżach Picnic Province pojawił się bowiem mroczny las, który pochłonął wszystkie kolory, sprawiając przy tym liczne problemy jej mieszkańcom. Naszemu podopiecznemu nie pozostaje więc nic innego, jak chwycić za magiczny pędzel Cykorii oraz spróbować przywrócić dawny ład i porządek, jednocześnie starając się odnaleźć swoją idolkę.

Mechanika

W Chicory: A Colorful Tale akcję ukazano z lotu ptaka. Motorem gry są zadania zlecane przez mieszkańców malowniczego Picnic Province. Podczas gdy realizacja jednych misji popycha do przodu fabułę, inne są całkowicie opcjonalne, choć za ich wykonywanie otrzymujemy przydatne nagrody. Na świat przedstawiony składają się zarówno sielskie plenery, jak i kilka miasteczek.

W trakcie rozgrywki nieustannie korzystamy z magicznego pędzla Cykorii (sterujemy nim za pomocą kursora myszki), którym możemy swobodnie malować po planszy. W ten sposób nie tylko przywracamy krainie dawne barwy, lecz także rozwiązujemy zagadki środowiskowe, dzięki czemu możemy dostać się do miejsc niedostępnych w inny sposób. Nie od razu dysponujemy jednak wszystkimi możliwościami pędzla; większość jego mocy należy odblokować, znajdując odpowiednie ulepszenia, z których pierwszym jest fluorescencyjna farba nieodzowna w trakcie podróży przez skąpane w mroku tunele. Poza tym na odnalezienie czekają tak zwane style nadające naszym malunkom pożądany kształt i wpływające na strukturę farby. Dopełnieniem tego wszystkiego są skrzętnie poukrywane ubrania dla protagonisty oraz meble i rośliny, którymi następnie możemy przyozdobić jego dom i ogród.

Wszystko to sprawia, że w trakcie zabawy warto zaglądać w każdy kąt, a od czasu do czasu – wracać do już odwiedzonych lokacji, by zbadać ich pominięte wcześniej tajemnice.

Tryby gry

W Chicory: A Colorful Tale można grać w pojedynkę lub w lokalnym trybie multiplayer.

Kwestie techniczne

Chicory: A Colorful Tale posiada ręcznie rysowaną grafikę dwuwymiarową. Zabawie towarzyszy soundtrack skomponowany przez Lenę Raine – autorkę muzyki między innymi do gier Celeste i Guild Wars 2.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran    

Gry podobne do Chicory: A Colorful Tale

Wymagania wiekowe Chicory: A Colorful Tale

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Chicory: A Colorful Tale

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 650 lub lepsza
  • 512 MB HDD
  • Windows 7
PC
PS4
PS5