Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 lipca 2012, 12:35

autor: Aver

Tomb Raider – nowe filmy z rozgrywki zaprezentowane na Comic Con

Na targach Comic Con pokazano filmiki ukazujące Larę walczącą o przetrwanie w dzikich, japońskich lasach. Można na nich zauważyć niektóre elementy interfejsu, systemu wypełniania zadań oraz rozwoju postaci.

Serwis IGN zamieścił na swoich łamach kilka filmów z rozgrywki w nadchodzący restart serii o Larze Croft – grę Tomb Raider studia Crystal Dynamics. Choć ich jakość pozostawia wiele do życzenia, ukazują one kilka ciekawych rozwiązań sterowania postacią młodej pani archeolog, a także elementy interfejsu, systemu wypełniania zadań oraz rozwoju postaci.

Filmy ukazują Larę walczącą o przetrwanie w japońskim lesie, już po katastrofie przewożącego ją statku. Na pierwszym z nich możemy zobaczyć jak panna Croft wchodzi w posiadanie łuku. Kolejne prezentują udane polowanie na jelenia i inne zwierzęta, a także poszukiwanie schronienia na skalistym, skąpanym w deszczu wybrzeżu.

W filmach warto zwrócić uwagę nie tylko na pełne szczegółów i bardzo naturalne środowisko japońskich lasów, ale przede wszystkim na pokazane w nich mapę, zadania, wyposażenie oraz system umiejętności, które nabywa się w obozowisku po zdobyciu odpowiedniej ilości punktów rozwoju postaci.

Z czwartego nagrania jasno wynika, że gra jest wciąż w fazie produkcji i nadal wymaga doszlifowania np. pod względem animacji postaci. Niemniej jednak już teraz bardzo dobrze rokuje na przyszłość. Tomb Raider w wydaniu Crystal Dynamics, z uroczą Camillą Luddington w roli głównej, ukaże się 5 marca 2013 roku w wersjach na PC oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3.