Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 lipca 2012, 12:25

Electronic Arts zapowiedziało grę RPG Ultima Forever

Firma Electronic Arts zapowiedziała Ultima Forever, czyli grę RPG opartą na modelu darmowym z mikropłatnościami. Nad projektem pracuje studio Bioware. Ruszyły już zapisy na betę.

Electronic Arts zapowiedziało grę RPG Ultima Forever - ilustracja #1

Firma Electronic Arts coraz odważniej wchodzi w segment gier darmowych z mikropłatnościami i przy próbach podbicia tego rynku często wykorzystuje swój obszerny katalog klasycznych marek. Najnowszym przykładem tej strategii wydawniczej jest ujawnione właśnie RPG zatytułowane Ultima Forever.

Grę opracowuje studio BioWare, choć nie podano dokładnie, o który jego oddział chodzi. Do wyboru będą dwie klasy postaci:

  1. Wojownik - jednoosobowa armia. Tacy bohaterowie potrafią sobie poradzić z tłumami wrogów i jednocześnie osłaniać kompanów z drużyny.
  2. Mag - preferuje walkę na dystans i korzysta z szerokiego arsenału zaklęć.

Fabuła będzie się obracała wokół prób ocalenia krainy Britannia. Zadanie to powierzy graczom Lady British. Brak znanego z poprzednich części Lorda Britisha jest oczywiście spowodowany faktem, że nad serią nie pracuje już jej ojciec, czyli Richard Garriot.

Electronic Arts zapowiedziało grę RPG Ultima Forever - ilustracja #2
Doskonale znana fanom cyklu cyganka.

Ruszyła już oficjalna strona Ultima Forever. Niestety, nie ma na niej zbyt wielu informacji. Można za to dokonać rejestracji na beta testy:

  1. Ultima Forever – oficjalna strona gry
  2. Ultima Forever – rejestracja na beta testy

Ultima Forever to gra RPG, więc z tego tylko powodu zostanie zapewne lepiej odebrana przez fanów cyklu niż wypuszczona dwa lata temu przeglądarkowa strategia Lord of Ultima. Nie da się jednak ukryć, że miłośnicy serii oczekują czegoś więcej niż prostego projektu opartego na mikropłatnościach z jedynie dwoma klasami postaci. Żadna inna marka nie miała nigdy takiego wpływu na cały gatunek RPG, jak właśnie Ultima i dobrze by było, gdyby Electronic Arts zdecydowało się w końcu na stworzenie pełnowymiarowej kontynuacji.

Niestety, fani klasycznych odsłon serii nie znajdą też ratunku w ramionach Richarda Garriota. Twórca ten zebrał ostatnio u inwestorów 7 milionów dolarów, ale pieniądze te zostaną wykorzystane głównie do wyprodukowania Ultimate Collector: Garage Sale, czyli gry facebookowej o polowaniu na okazje na garażowych wyprzedażach. Twórca ma również w planach nowego RPG-a, ale powstaje on głównie z myślą o serwisach społecznościowych i urządzeniach mobilnych, więc jego szanse na bycie duchowym spadkobiercą Ultimy są raczej marne.