Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 października 2005, 13:15

Tomb Raider: Legend także na Xbox 360

Tomb Raider: Legend będzie dostępny również dla posiadaczy konsoli Xbox 360 – taką informację przekazał dziś mediom koncern Eidos na czele z twórcą postaci Lary Croft – Tobym Gardem.

Tomb Raider: Legend będzie dostępny również dla posiadaczy konsoli Xbox 360 – taką informację przekazał dziś mediom koncern Eidos na czele z twórcą postaci Lary Croft – Tobym Gardem.

Entuzjastyczne wypowiedzi autorów sugerują, że program wykorzysta bogate możliwości konsoli Xbox 360 – tyczy się to zwłaszcza najnowszych efektów wizualnych. Nie wiadomo jednak, w jakim stopniu program w wersji na najnowsze urządzenie Microsoft będzie odbiegał od pozostałych edycji (PC, Xbox, PlayStation 2), które podobnie jak omawiana dziś, ukażą się na rynku wiosną przyszłego roku.

Tomb Raider: Legend także na Xbox 360 - ilustracja #1

Tomb Raider: Legend to siódma już odsłona legendarnej serii przygodowych gier akcji z seksowną panią archeolog, Larą Croft w roli głównej. Po niewątpliwej klapie, jaką okazała się cześć poprzednia Tomb Raider: The Angel of Darkness, produkcję tejże powierzono zespołowi developerskiemu Crystal Dynamics, producentowi takich gier jak Legacy of Kain: Blood Omen 2, czy Legacy of Kain: Defiance.

Autorzy tej części zdecydowanie zrywają z koncepcją gry zaproponowaną w The Angel of Darkness, dając w zamian rozgrywkę znaną z części pierwszej, co też ujawnia się w osobie Toby’ego Garda, oryginalnego twórcy Tomb Raidera, zatrudnionego przez Crystal Dynamics w charakterze „lead character designer”. Wracamy więc do eksploracji zapomnianych przez Boga katakumb, odkrywamy ukryte tam starożytnie tajemnice i omijamy czyhające tam pułapki. Na tym jednak nie koniec. Autorzy zadbali o to, by gracz nie mógł narzekać na nudę i monotonię, dlatego też Lara odwiedzi różne egzotyczne miejsca, dżunglę i ośnieżone szczyty górskie. Trafi również do Qualalumpur w Malezji, gdzie skoczy z Petrona Towers, najwyższego budynku świata.

Więcej informacji na temat Tomb Raider: Legend znajdziesz w naszej Encyklopedii Gier.