Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 października 2005, 13:40

autor: ComCo

Dark Messiah of Might and Magic pojawi się na Xbox 360

Rośnie pula gier, jakie ukażą się w wersjach przeznaczonych dla posiadaczy konsoli Xbox 360. Tylko dzisiaj dowiedzieliśmy się, że na nową platformę Microsoftu trafi kolejna część cyklu Wolfenstein oraz Tomb Raider: Legend. Do produkcji tworzonych z myślą o „trzystasześćdziesiątce” należy również doliczyć Dark Messiah of Might and Magic, o czym właśnie poinformowali przedstawiciele producenta gry.

Rośnie pula gier, jakie ukażą się w wersjach przeznaczonych dla posiadaczy konsoli Xbox 360. Tylko dzisiaj dowiedzieliśmy się, że na nową platformę Microsoftu trafi kolejna część cyklu Wolfenstein oraz Tomb Raider: Legend. Do produkcji tworzonych z myślą o „trzystasześćdziesiątce” należy również doliczyć Dark Messiah of Might and Magic, o czym właśnie poinformowali przedstawiciele producenta gry, firmy Arkane Studios.

Dark Messiah of Might and Magic pojawi się na Xbox 360 - ilustracja #1

Fabuła Dark Messiah of Might and Magic opowiada o młodym bohaterze o imieniu Sareth, który został wytrenowany w sztuce walki i magii przez potężnego czarodzieja po to, by pokonał Ciemnego Mesjasza, niepodzielnie panującego nad krainą Ashan. Nazywana jest ona „mroczną stroną świata Might & Magic”.

Dark Messiah of Might and Magic pojawi się na Xbox 360 - ilustracja #2

Gracz może znaleźć na swojej drodze około czterdzieści rodzajów broni i nauczyć się kilkudziesięciu ofensywnych zaklęć. Dzięki temu walka z przeciwnikami może odbywać się w zwarciu na miecze, jak i za pomocą łuków, sztyletów oraz na większe dystanse z użyciem czarów. Obszar po jakim porusza się gracz składa się z dwunastu ogromnych poziomów. Zamieszkują je stworzenia nie znające litości, ani przebaczenia. W Ashan siły zła są silniejsze niż gdziekolwiek, a życie mogą odebrać nam nieutraszone orki, okrutne gobliny, oszukańcze trolle, paskudni ożywieńcy, ogromne smoki i wiele innych stworzeń, które przytłaczają tak swoimi rozmiarami jak i deprawacją. Często jedynym sposobem na uniknięcie śmierci może być ukrywanie się w cieniu i ciche przemykanie z miejsca na miejsce.

Dark Messiah of Might and Magic pojawi się na Xbox 360 - ilustracja #3

Po więcej informacji dotyczących Dark Messiah of Might and Magic odsyłam na łamy Encyklopedii GRY-OnLine.