To pierwszy taki przypadek w historii strategii Total War: Warhammer 3. Chaos już może się bać, bo czeka go wielkie wyzwanie

Słudzy Chaosu zyskają potężnego wroga w Total War: Warhammer 3. W strategii studia Creative Assembly zagoszczą debiutujące w całym uniwersum unikatowe jednostki.

To pierwszy taki przypadek w historii strategii Total War: Warhammer 3. Chaos już może się bać, bo czeka go wielkie wyzwanie, źródło grafiki: Creative Assembly.
To pierwszy taki przypadek w historii strategii Total War: Warhammer 3. Chaos już może się bać, bo czeka go wielkie wyzwanie Źródło: Creative Assembly.

Studio Creative Assembly nie tylko czerpie z dorobku Warhammera, ale też rozwija jego świat. Twórcy strategii Total War: Warhammer III wspólnie z firmą Games Workshop opracowali Bhashivę, czyli nową postać, która zagości w uniwersum popularnego „młotka”. Bohaterka stanie po stronie Wielkiego Kataju jako legendarny lord, prowadząc do boju tygrysich wojowników. Na jej debiut zaczekamy jednak do późnej wiosny tego roku – cena DLC ma wynosić 4,99 euro (ok. 21 zł).

Creative Assembly

Bhashiva & The Tiger Warriors będzie pierwszą w historii gry paczką skupioną wyłącznie na nowych postaciach oraz związanych z nimi jednostkach. Premierowa rola przypadła najemnej armii antropomorficznych tygrysów, których zadaniem jest walka z Chaosem, a zwłaszcza ze znienawidzonym bogiem Tzeentchem. Według podań ich rasa została stworzona przez Pradawnych, podobnie jak ludzie czy elfy. Chociaż służą władcy Zhao Mingowi, pozostają lojalne wobec boga o imieniu Kamau, a także zachowują kulturową odrębność.

Z zapowiedzi twórców wynika, że nowe jednostki zachęcą graczy do przeprowadzania szybkich ataków z zaskoczenia. W boju skorzystają z pomocy nowego bohatera – Clawspeaker będzie stanowił połączenie kapłana oraz czarodzieja, lecząc lub wzmacniając towarzyszy, a nawet przywołując na pomoc dzikie bestie.

Swoją siłę zaprezentuje także władczyni Bhashiva, dumnie nazywana Białą Tygrysicą. Tytułowa postać błyskawicznie przemieści się po polu bitwy dzięki umiejętnościom skradania się, by nagle spaść na wrogów uzbrojona w bliźniacze katary (rodzaj indyjskiego sztyletu). Płonące bronie, znane jako Ostrza Shang Yang, obniżą wrogom odporność na ogień, wywołując szczególny popłoch wśród piechoty.

Creative Assembly

Zestaw Bhashiva & The Tiger Warriors powinien umilić fanom strategii oczekiwanie na dodatek Lords of the End Times, który wprowadzi do gry postać Wielkiego Nekromanty Nagasha. Rozszerzenie ma zadebiutować późnym latem, podobnie jak 9. aktualizacja – dzięki niej w tytule zagości wampirzyca Neferata.

Strategia Total War: Warhammer III zadebiutowała na pecetach 17 lutego 2022 roku, jako kontynuacja podserii, która w tym roku będzie świętować 10-lecie.

  1. Recenzja gry Total War: Warhammer 3
  2. Poradnik do gry Total War Warhammer 3
Total War: Warhammer III

Total War: Warhammer III

PC
Data wydania: 17 lutego 2022
Total War: Warhammer III - Encyklopedia Gier
8.7

GRYOnline

8.1

Gracze

7.0

Steam

8.6

OpenCritic

Wszystkie Oceny
Oceń

Krzysztof Kałuziński

Autor: Krzysztof Kałuziński

W GRYOnline.pl związany z Newsroomem. Nie boi się podejmowania różnych tematów, choć preferuje wiadomości o niezależnych produkcjach w stylu Disco Elysium. W dzieciństwie pisał opowiadania fantasy, katował Pegasusa, a potem peceta. Pasję przekuł w zawód redaktora portalu dla graczy prowadzonego z przyjacielem, jak również copywritera oraz doradcy w sklepie z konsolami. Nie przepada za remake'ami i growymi tasiemcami. Od dziecka chciał napisać powieść, choć zdecydowanie lepiej tworzy mu się bohaterów niż fabułę. Pewnie dlatego tak pokochał RPGi (papierowe i wirtualne). Wychowały go lata 90., do których chętnie by się przeniósł. Uwielbia filmy Tarantino, za sprawą Mad Maksa i pierwszego Fallouta zatracił się w postapo, a Berserk przekonał go do dark fantasy. Dziś próbuje sił w e-commerce i marketingu, jednocześnie wspierając Newsroom w weekendy, dzięki czemu wciąż może kultywować dawne pasje.

Valve przyznaje, ze brak Steam Decków jest związany z kryzysem dostępności pamięci. W Polsce też widać problem

Następny
Valve przyznaje, ze brak Steam Decków jest związany z kryzysem dostępności pamięci. W Polsce też widać problem

Tom Cruise walczy z Bradem Pittem w klipie od AI. Disney i Paramount idą na wojnę z chińskim generatorem wideo

Poprzedni
Tom Cruise walczy z Bradem Pittem w klipie od AI. Disney i Paramount idą na wojnę z chińskim generatorem wideo

GRYOnline.pl:

Facebook GRYOnline.pl Instagram GRYOnline.pl X GRYOnline.pl Discord GRYOnline.pl TikTok GRYOnline.pl Podcast GRYOnline.pl WhatsApp GRYOnline.pl LinkedIn GRYOnline.pl Forum GRYOnline.pl

tvgry.pl:

YouTube tvgry.pl TikTok tvgry.pl Instagram tvgry.pl Discord tvgry.pl Facebook tvgry.pl