Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 września 2020, 11:42

autor: Adrian Werner

Titanfall 3 może już być w produkcji

Pojawiły się plotki sugerujące, że niedawno ruszyła produkcja gry Titanfall 3, pomimo faktu, że studio Respawn Entertainment zajęte jest obecnie rozwojem Apex Legends.

Titanfall 3 może już być w produkcji - ilustracja #1
Nie wiemy, czy najnowsze plotki o Titanfall 3 są prawdziwe, ale mamy nadzieję, że coś jest na rzeczy.

Titanfall 2 pozostaje jednym z najciekawszych FPS-ów tej generacji, ale fani przyzwyczaili się już do myśli, że nie mają co liczyć na trzecią część cyklu, gdyż uwagę studia Respawn Entertainment zaprząta rozwój Apex Legends. Teraz jednak pojawiły się plotki, według których Titanfall 3 nie tylko jest w planach, ale znajduje się już na wczesnym etapie produkcji.

Wpierw brazylijski streamer TheNeon_Beast zdradził na Twitterze, że powstaje Titanfall 3. Szybko skasował tę wiadomość, ale mleko już się rozlało. Wcześniej wielokrotnie przekazywał on doniesienia odnośnie rozwoju Apex Legends, które z czasem okazywały się prawdziwe, więc nie jest to przypadkowe źródło.

Ponadto plotkę udostępnioną przez Brazylijczyka potwierdził Biast12, czyli jeden z najważniejszych członków społeczności Apex Legends specjalizującej się w grzebaniu w plikach gry w celu znalezienia informacji o planach twórców. Co ważne, obaj fani mieli uzyskać informacje o Titanfall 3 z odmiennych źródeł powiązanych ze studiem Respawn Entertainment.

Jeśli te doniesienia są prawdziwe, to prace nad projektem musiały ruszyć niedawno. W maju Vince Zampella, czyli prezes odpowiedzialnego za serię studia, kategorycznie stwierdził, że trzecia część cyklu nie znajduje się w produkcji. Nie krył jednak, że ma nadzieję, iż w przyszłości jego zespół powróci do tej serii.

Rozpoczęcie prac nad Titanfall 3 byłoby zaskoczeniem, gdyż Respawn Entertainment wydaje się obecnie bardzo zajętym studiem. Rozwój popularnej gry free-to-play, jaką jest Apex Legends, pochłania dużo czasu, a wiele wskazuje na to, że zespół tworzy również kontynuację przebojowego Star Wars Jedi: Fallen Order

Oczywiście, jeśli Titanfall 3 jest na wczesnym etapie produkcji, to projektem najpewniej zajmuje się stosunkowo nieliczna grupa deweloperów. Warto dodać, że twórców do odkurzenia marki zachęcić mógł sukces, jakim okazało się niedawne wydanie Titanfalla 2 na Steamie. Pokazało to, że marka nadal może liczyć na duże zainteresowanie.

  1. Oficjalna strona serii Titanfall
  2. Recenzja gry Titanfall 2 - Mój przyjaciel tytan