Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 stycznia 2019, 19:32

autor: Ender

The Walking Dead: Final Season – data premiery ostatniego epizodu gry

Poznaliśmy datę premiery czwartego i zarazem ostatniego epizodu przygodówki The Walking Dead: The Final Season. Produkcja, która tworzona jest obecnie przez byłych pracowników zamkniętego Telltale Games oraz studio Skybound Entertainment, zadebiutuje na komputerach PC oraz konsolach pod koniec marca.

Twórcy czwartego sezonu przygodówki The Walking Dead, zapowiedzieli datę premiery jego ostatniego odcinka, zatytułowanego Take us Back. W zamierzeniach będzie on finałem serii, która narodziła się w 2012 roku, stając się jedynym z najważniejszych filarów sukcesu upadłego już studia Telltale Games. Epizod trafi do fanów 26 marca i pojawi się równocześnie na konsolach (Xbox One, PlayStation 4, Nintendo Switch) oraz komputerach PC. Dodajmy, że w przypadku pecetów posiadacze już zakupionej przepustki sezonowej gry ściągną go na wybranej przez siebie platformie sprzedaży (Steam lub GOG). Nowe kopie The Walking Dead: Final Season kupimy już jednak wyłącznie w Epic Games Store.

Przypomnijmy też, że po zamknięciu Telltale, w październiku ubiegłego roku ciężar dokończenia gry wzięło na siebie Skybound Entertainment, firma założona przez ojca marki Żywe trupy - Roberta Kirkmana. Dzięki pomocy ze strony zwolnionych deweloperów pracujących przez lata nad serią, powołany do tego celu nowy oddział spółki postanowił dokończyć dwa pozostałe odcinki sezonu. Pierwszy z nich, zatytułowany Broken Toys, ukazał się dziś, zgodnie z ogłoszonymi w grudniu planami.

Ostatni epizod gry będzie finałem wieloletnich przygód Clementine - The Walking Dead: Final Season – data premiery ostatniego epizodu gry - wiadomość - 2019-01-15
Ostatni epizod gry będzie finałem wieloletnich przygód Clementine
  1. Oficjalna strona gry
  2. Czemu twórcy The Walking Dead przegrali? Gorzki upadek Telltale Games