Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 czerwca 2014, 11:29

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

The Talos Principle grą logiczną od twórców serii Serious Sam

Studio Croteam pracuje obecnie nad pierwszoosobową grą logiczną The Talos Principle. Tytuł zaoferuje ponad 120 zróżnicowanych łamigłówek i ukaże się jesienią bieżącego roku na komputerach PC i konsoli PlayStation 4. Co ciekawe, produkcja wykorzysta technologię skanowania otoczenia, której odpowiedniki stosowane są przy produkcji dwóch polskich projektów - Get Even i The Vanishing of Ethan Carter.

The Talos Principle to nowa produkcja od studia Croteam (twórców serii strzelanek Serious Sam), zapowiedziana w czasie targów E3. Ma to być pierwszoosobowa gra logiczna, w której naszym jedynym zadaniem jest rozwikłanie ponad 120 przygotowanych przez dewelopera łamigłówek. Te mają być bardzo zróżnicowane i oparte na rozmaitych patentach. W jednym przypadku trzeba będzie poukładać tetrisowe klocki, w innym wykorzystać do poruszania się podmuchy powietrza, tworzone przez duże wiatraki. Koniecznym ma być także przekierowywanie dronów, ustawianie wieżyczek, itd. Na chętnych czekać ma oczywiście także wiele zagrożeń, a z każdą kolejną zagadką poziom trudności będzie wzrastać, zapewniając odpowiednie wyzwanie. Tytuł ukaże się jesienią bieżącego roku na komputerach PC oraz konsoli PlayStation 4.

The Talos Principle w skrócie:
  • Gatunek: gra logiczna FPP
  • Deweloper: studio Croteam
  • Wydawca: Devolver Digital
  • Premiera: jesień 2014 roku na komputerach PC i konsoli PlayStation 4

Ujawniono jednocześnie, że do produkcji The Talos Principle używana jest najnowsza wersja technologii Serious Engine, oznaczona numerem 4. Jednym z jej usprawnień jest moduł wykorzystujący metodę skanowania prawdziwych lokacji i przedmiotów, które następnie są odtwarzane w świecie gry. Brzmi to bardzo podobnie do techniki stosowanej przez twórców Get Even i The Vanishing of Ethan Carter.

Na dalsze konkrety musimy jeszcze poczekać, ale już dziś możecie obejrzeć pierwszy zwiastun produkcji (materiał zamieszczony na samej górze niniejszej wiadomości), zawierający także fragmenty rozgrywki.