Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 czerwca 2014, 11:29

autor: Góral

The Talos Principle grą logiczną od twórców serii Serious Sam

Studio Croteam pracuje obecnie nad pierwszoosobową grą logiczną The Talos Principle. Tytuł zaoferuje ponad 120 zróżnicowanych łamigłówek i ukaże się jesienią bieżącego roku na komputerach PC i konsoli PlayStation 4. Co ciekawe, produkcja wykorzysta technologię skanowania otoczenia, której odpowiedniki stosowane są przy produkcji dwóch polskich projektów - Get Even i The Vanishing of Ethan Carter.

The Talos Principle to nowa produkcja od studia Croteam (twórców serii strzelanek Serious Sam), zapowiedziana w czasie targów E3. Ma to być pierwszoosobowa gra logiczna, w której naszym jedynym zadaniem jest rozwikłanie ponad 120 przygotowanych przez dewelopera łamigłówek. Te mają być bardzo zróżnicowane i oparte na rozmaitych patentach. W jednym przypadku trzeba będzie poukładać tetrisowe klocki, w innym wykorzystać do poruszania się podmuchy powietrza, tworzone przez duże wiatraki. Koniecznym ma być także przekierowywanie dronów, ustawianie wieżyczek, itd. Na chętnych czekać ma oczywiście także wiele zagrożeń, a z każdą kolejną zagadką poziom trudności będzie wzrastać, zapewniając odpowiednie wyzwanie. Tytuł ukaże się jesienią bieżącego roku na komputerach PC oraz konsoli PlayStation 4.

The Talos Principle w skrócie:
  • Gatunek: gra logiczna FPP
  • Deweloper: studio Croteam
  • Wydawca: Devolver Digital
  • Premiera: jesień 2014 roku na komputerach PC i konsoli PlayStation 4

Ujawniono jednocześnie, że do produkcji The Talos Principle używana jest najnowsza wersja technologii Serious Engine, oznaczona numerem 4. Jednym z jej usprawnień jest moduł wykorzystujący metodę skanowania prawdziwych lokacji i przedmiotów, które następnie są odtwarzane w świecie gry. Brzmi to bardzo podobnie do techniki stosowanej przez twórców Get Even i The Vanishing of Ethan Carter.

Na dalsze konkrety musimy jeszcze poczekać, ale już dziś możecie obejrzeć pierwszy zwiastun produkcji (materiał zamieszczony na samej górze niniejszej wiadomości), zawierający także fragmenty rozgrywki.

Ostatnia aktualizacja: 2014-06-11

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
The Talos Principle

The Talos Principle