Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 czerwca 2014, 12:07

autor: Bartosz "qjin" Woldański

Deep Down wygląda na nowym zwiastunie jak efektowniejszy Dark Souls

Targi E3 w Los Angeles to znakomita okazja do ujawniania nowych gier i prezentowania tych zapowiedzianych. Nie mogło zatem zabraknąć planowanej na PlayStation 4 produkcji firmy Capcom – Deep Down. Na najnowszym zwiastunie RPG akcji wygląda na dynamiczniejszego i efektowniejszego odpowiednika Dark Souls.

Deep Down powstaje na razie wyłącznie z myślą o PlayStation 4 - Deep Down wygląda na nowym zwiastunie jak efektowniejszy Dark Souls - wiadomość - 2014-06-11
Deep Down powstaje na razie wyłącznie z myślą o PlayStation 4

Od publikacji ostatniego zwiastuna minęło już kilka miesięcy i choć Deep Down nie pojawiło się na konferencji koncernu Sony, to firma Capcom postanowiła udostępnić z okazji targów E3 2014 w Los Angeles kolejny, trwający okrągłą minutę materiał wideo z nadchodzącego RPG-a akcji opartego na modelu biznesowym free-to-play. Świeży zwiastun gry w klimatach mrocznego fantasy, napędzanej przez nowoczesną technologię ochrzczoną mianem Panta Rhei, przedstawia nowe lokacje oraz fragmenty bardzo efektownej walki z mniej lub bardziej potężnymi przeciwnikami. Skojarzenia z serią Dark Souls i Dragon’s Dogma wydają się słuszne. Poniższe nagranie jest też kolejnym pokazem silnika i robiącej naprawdę dobre wrażenie oprawy wizualnej.

Przypomnijmy, że akcja Deep Down rozegra się w 2094 roku, ale dzięki podróżom w czasie gracze będą mogli odwiedzić swoimi postaciami fantastyczne krainy pełne skarbów i potworów do ubicia na podobieństwo tych zaprezentowanych w świeżym zwiastunie. Produkcja Japończyków położy duży nacisk na sieciową kooperację (dla maksymalnie czterech graczy) oraz funkcje społecznościowe. Rozgrywka w tym RPG-u akcji ma polegać przede wszystkim na zręcznościowej walce z przeciwnikami pojawiającymi się w losowo generowanych poziomach. W starciach użyjemy zarówno broni białej, jak i magii.

Data premiery Deep Down nie została jeszcze ustalona. Pełna wersja najprawdopodobniej ukaże się w przyszłym roku. Docelową platformą sprzętową jest na razie tylko konsola PlayStation 4, ale inne wersje nie zostały przekreślone przez firmę Capcom i być może pojawią się w późniejszym okresie.