Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 października 2004, 15:12

The Moment of Silence tylko na DVD

Po konsultacjach z graczami na całym świecie, głównie za pośrednictwem for w serwisach poświęconych przygodówkom, szefowie koncernu Digital Jesters zadecydowali, że ich najnowsza produkcja o nazwie The Moment of Silence zostanie wydana tylko na DVD. Taka wersja już w listopadzie trafi do sklepów w Wielkiej Brytanii, Skandynawii, krajach Beneluxu oraz Republice Południowej Afryki.

Po konsultacjach z graczami na całym świecie, głównie za pośrednictwem for w serwisach poświęconych przygodówkom, szefowie koncernu Digital Jesters zadecydowali, że ich najnowsza produkcja o nazwie The Moment of Silence zostanie wydana tylko na DVD. Taka wersja już w listopadzie trafi do sklepów w Wielkiej Brytanii, Skandynawii, krajach Beneluxu oraz Republice Południowej Afryki. Ci, którzy DVD nie posiadają, nie powinni mieć powodów do obaw. Digital Jesters ogłosił, że tradycyjna wersja CD również będzie dostępna, ale tylko za pośrednictwem oficjalnej strony.

The Moment of Silence to typowy przykład gry przygodowej zrealizowanej w klasycznym stylu, ale przy użyciu nowoczesnych technologii. Za jej produkcję odpowiedzialne jest studio House of Tales, które w przeszłości wydało już inną przygodówkę – „Mystery of the Druids”. Najnowsze dzieło niemieckiego producenta w założeniach ma być mrocznym politycznym thrillerem. Akcję gry osadzono w niezbyt odległej przyszłości. Mamy rok 2030, a gracz wciela się w rolę Petera Wrighta zamieszkującego futurystyczny Nowy Jork. Główny bohater jest specem od komunikacji i pracuje dla jednej z rządowych organizacji w ramach okrytego tajemnicą projektu „Freedom of Speech” (Wolność Wymowy). Peter żyje w przeświadczeniu, iż wszystko jest w najlepszym porządku, jednak jego światopogląd ulega drastycznemu pogorszeniu w dniu, w którym brygada antyterrorystyczna włamuje się do okolicznego domu i porywa jednego z jego sąsiadów. Wright spróbuje podążyć jego śladami i jak na dobry thriller przystało, bardzo szybko okazuje się, iż samo porwanie ma między innymi związek z tajnymi planami przejęcia kontroli nad światem.

Nie wiadomo – czy i kiedy – The Moment of Silence pojawi się w Polsce. Więcej informacji na temat tego produktu, znajdziesz w naszej Encyklopedii Gier .