Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 listopada 2013, 12:08

autor: Góral

The Lord of the Rings Online - popularne MMORPG otrzymało dodatek Helm's Deep

Firma Turbine Entertainment, deweloper gry MMORPG The Lord of the Rings Online, udostępniła dziś Helm's Deep - kolejne duże rozszerzenie, wprowadzające między innymi nowe obszary do zachodniego Rohanu.

Wszyscy zainteresowani mogą już nabyć rozszerzenie Helm's Deep do gry The Lord of the Rings Online. Tytuł miał się ukazać 18 listopada, jednak twórcy napotkali problemy techniczne, w związku z czym przełożono debiut dodatku na 20 listopada. Produkcja dostępna jest na oficjalnej stronie w cenie 39,99 dolarów za Base Edition lub 59,99 dolarów za Premium Edition.

Helm's Deep, którego najnowszy zwiastun obejrzycie powyżej, to kolejne rozszerzenie do popularnej gry MMORPG. Tytuł wnosi do zabawy szereg usprawnień (pełen spis znajdziecie tutaj), w tym:

  • pięć nowych obszarów w zachodnim Rohanie;
  • nowe misje;
  • podniesienie maksymalnego poziomu postaci do 95 levelu;
  • zmiany w poszczególnych klasach postaci.

The Lord of the Rings Online zadebiutowało na rynku w kwietniu 2007 roku. Początkowo produkcja korzystała z modelu biznesowego opartego na subskrypcjach, jednak w 2010 roku zrezygnowano z tego rozwiązania na rzecz systemu free-to-play. Po kilku miesiącach twórcy pochwalili się, że decyzja ta trzykrotnie zwiększyła dochód generowany przez grę. Tytuł doczekał się w sumie pięciu dużych dodatków:

Za grę The Lord of the Rings Online odpowiada założone w 1994 roku studio Turbine Entertainment. Deweloper w kwietniu 2010 roku przeszedł pod skrzydła koncernu Warner Bros. Firma ma na swoim koncie takie tytuły jak Asheron's Call czy też Dungeons & Dragons Online, natomiast obecnie pracuje nad Infinite Crisis – produkcją z gatunku MOBA osadzoną w uniwersum DC Comics.