Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 września 2014, 19:24

autor: Góral

The Evil Within - prace nad grą zostały ukończone

Na oficjalnym blogu firmy Bethesda Softworks poinformowano, że prace nad survival horrorem The Evil Within zostały ukończone. Produkcja trafi na konsole PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 3, Xbox 360 i komputery PC 14 października.

Wyczekiwany survival horror studia Tango Gameworks The Evil Within uzyskał złoty status – poinformowała na swoim blogu firma Bethesda Softworks. Oznacza to ni mniej, ni więcej, że prace nad projektem zostały ukończone. Dodatkowo opublikowano kilka nowych dzienników dewelopera, które znajdziecie w dalszej części niniejszej wiadomości. Łapy na kolejnej produkcji Shinji Mikamiego, jednego z ojców serii Resident Evil, położymy 14 października. Tytuł dostępny będzie na konsolach PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 3, Xbox 360 oraz komputerach osobistych i możecie go zamawiać w ramach pre-orderów u większości rodzimych sprzedawców, których oferty znajdziecie klikając w poniższe linki.

The Evil Within zacznie nas straszyć 14 października. - The Evil Within - prace nad grą zostały ukończone - wiadomość - 2014-09-25
The Evil Within zacznie nas straszyć 14 października.

The Evil Within określany jest przez twórców jako powrót do korzeni gatunku survival horror. W produkcji wcielimy się w detektywa Sebastiana Castellanosa, który pewnego dnia przybył do zakładu psychiatrycznego, znajdującego się w ponurym miasteczku, by zbadać miejsce popełnionej tam zbrodni. Szybko okazuje się, że nic nie jest takie, jak być powinno - towarzysze bohatera zostają zabici, a on sam złapany. Zadaniem gracza będzie oczywiście przeżycie i odkrycie tajemnicy, kto lub co za tym wszystkim stoi.

Kampania fabularna ma zapewnić około 15-20 godzin strasznej (miejmy nadzieję, że w pozytywnym znaczeniu) zabawy, a w planach twórców znajdują się jeszcze trzy dodatki. W pierwszym wcielimy się w Keepera, którym wykonywać będziemy rozmaite zadania, a w dwóch kolejnych przejmiemy kontrolę nad Julie Kidman – partnerką bohater „podstawki”.