Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 sierpnia 2014, 18:20

autor: Sarge

The Evil Within z trzema dodatkami DLC. Gra starczy na 15-20 godzin

Firma Bethesda Softworks zapowiedziała wydanie trzech dodatków DLC do nadchodzącej gry The Evil Within. Dowiedzieliśmy się również, że na przejście tego ciekawie zapowiadającego się survival horroru będziemy musieli przeznaczyć ok. 15-20 godzin.

Firma Bethesda Softworks ogłosiła, że gra The Evil Within doczeka się trzech dodatków DLC i przepustki Season Pass. Pierwsze z rozszerzeń ma być prawdziwie „sadystyczną kolekcją map z określonymi misjami do wykonania”. Wcielimy się w Keepera – mężczyznę ubranego w zakrwawiony fartuch, z wielkim pudłem na głowie i bronią przypominającą wielki tłuczek do mięsa. Omawianą postać możecie oglądać w widocznej w tej wiadomości grafice. Z kolei drugi i trzeci dodatek DLC złożą się na nowy scenariusz, w którym obejmiemy kontrolę nad Julie Kidman, czyli partnerką głównego bohatera podstawowej wersji gry. Jej poczynania pozwolą spojrzeć z nieco innej perspektywy na wydarzenia znane z kampanii. Przy okazji za sprawą obu DLC zwiedzimy zupełnie nowe lokacje.

Tak będzie wyglądał bohater pierwszego dodatku DLC wchodzącego w skład przepustki Season Pass - The Evil Within z trzema dodatkami DLC. Gra starczy na 15-20 godzin - wiadomość - 2014-08-13
Tak będzie wyglądał bohater pierwszego dodatku DLC wchodzącego w skład przepustki Season Pass

Ceny pojedynczych dodatków nie są jeszcze znane, podobnie jak daty ich premier. Wiadomo tylko, że w sprzedaży znajdzie się również przepustka Season Pass za 19,99 dolarów (ok. 63 zł bez podatku VAT). Jej nabywcy będą mogli pobrać wszystkie trzy rozszerzenia w momencie ich wydania. Można się spodziewać, że cena Season Pass jest niższa niż w przypadku, gdybyśmy poszczególne DLC kupowali osobno.

W międzyczasie Alistair Hatch z firmy Bethesda Softworks poinformował na Twitterze, że przejście kampanii w grze The Evil Within zajmie ok. 15-20 godzin, w zależności od wybranego poziomu trudności i przyjętego stylu rozgrywki. Trzeba przyznać, że byłby to bardzo dobry wynik jak na tego typu produkcję, ale warto pamiętać, że często tego typu komunikaty ze strony wydawcy są nieco przesadzone.

The Evil Within to mroczny survival horror, w którym akcję będziemy obserwować z perspektywy trzeciej osoby. Za stworzenie gry odpowiada studio Tango Gameworks, kierowane przez Shinji Mikamiego – ojca takich serii, jak Resident Evil, Dino Crisis, Devil May Cry czy Onimusha. W The Evil Within wcielimy się w detektywa Sebastiana Castellanosa, który w pewnym zakładzie psychiatrycznym ma zbadać tajemnicze miejsce zbrodni.