Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość promocje 12 grudnia 2019, 17:28

autor: Krzysztof "Bebop" Kałuziński

The Escapists od dziś za darmo w Epic Games Store [Aktualizacja]

The Escapists to kolejna gra, która udostępniona zostanie za darmo w Epic Games Store. Produkcję określaną mianem symulatora więźnia będzie można dodać do biblioteki od dziś. Promocja rozpocznie się o godzinie 17:00.

[Aktualizacja] Produkcję można już pobrać z Epic Games Store. Na stronie sklepu na razie nie pojawiła się informacja, jaka gra zostanie udostępniona za darmo od 19 grudnia.

The Escapists pozwala być jak Steve McQueen w Wielkiej ucieczce. - The Escapists od dziś za darmo w Epic Games Store [Aktualizacja] - wiadomość - 2019-12-12
The Escapists pozwala być jak Steve McQueen w Wielkiej ucieczce.

Ze świata skandynawskich mitów przeniesiemy się dziś do... więzienia. Wszystko za sprawą Epic Games Store, ponieważ sklep zmienia ofertę na darmową grę tygodnia. O godzinie 17:00 użytkownikom sklepu bezpłatnie zostanie udostępniony tytuł The Escapists. Do tego czasu nadal można skorzystać z poprzedniej promocji, która obejmuje grę Jotun.

The Escapists to ciekawa produkcja, którą ciężko jest przypisać do jednego gatunku. Mieszają się w niej elementy charakterystyczne dla zręcznościówek (walka), role-playów (rozwój postaci) oraz przygodówek (zbieranie i łączenie przedmiotów). Najprościej jest nazwać ją po prostu symulatorem skazańca. Pomimo minimalistycznej grafiki The Escapists w dość realny sposób stara się ukazać więzienne życie.

W mamrze wszystko ma swoją porę. Każdy dzień zaczyna się i kończy na apelu, na którym muszą się stawić skazańcy. W międzyczasie jest czas na posiłki, pracę oraz własne zajęcia (np. siłownię). Przypomina to system dnia i nocy wieki temu zaprezentowany w grze Prisoner of War od Codemasters. Poznanie codziennej rutyny to pierwszy krok do ucieczki.

Entuzjaści Skazanego na śmierć poczują się jak w domu. - The Escapists od dziś za darmo w Epic Games Store [Aktualizacja] - wiadomość - 2019-12-12
Entuzjaści Skazanego na śmierć poczują się jak w domu.

W The Escapists robimy wszystko, by wcielić swój plan w życie. Zajmujemy się przemytem, podrzucamy kontrabandę innym więźniom, kradniemy narzędzia oraz przebrania. Ba! Dokonujemy nawet podkopów! W grze nie brakuje także misji od innych osadzonych, które często polegają na zdobyciu jakiegoś przedmiotu lub wybiciu kilku zębów świeżakowi zalegającemu za ochronę. Innymi słowy, zdecydowanie jest co robić. Szczególnie że na graczy czekają wiezienia o coraz większym rygorze i lepszych zabezpieczeniach.

Produkcja została przygotowana przez niezależne brytyjskie studio Mouldy Toof. Jest obecnie dostępna na PC, systemach mobilnych Android / iOS oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch. Gra doczekała się drugiej części w roku 2017. Odpowiedzialne za wydanie obu odsłon studio Team 17 stworzyło z kolei spin-off, którego akcja toczy się w uniwersum komiksów z serii Żywe trupy.

Więcej ciekawych ofert i promocji na gry, sprzęt i akcesoria dla graczy znajdziesz na naszej specjalnej stronie promocje.gry-online.pl.

  1. Epic Games Store – oficjalna strona internetowa