Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 grudnia 2019, 16:51

autor: "Vergil"

Pierwsze nominacje Steam Awards 2019. Holiday Sale ruszy za kilka dni

Firma Valve opublikowała listę pięciu tytułów nominowanych do Steam Awards 2019 w kategorii Znakomity styl wizualny. Poza tym ujawniono, kiedy rozpocznie się głosowanie na zwycięzców, a co za tym idzie – datę startu wyprzedaży Steam Holiday Sale 2019.

Nominacje do nagród Steam Awards 2019 dobiegły już końca, zatem czas najwyższy, by firma Valve ujawniła graczom tytuły nominowane w poszczególnych kategoriach. Jak się okazuje, włodarze platformy Steam zamierzają dozować informacje stopniowo, począwszy od dzisiaj zdradzając po jednej kategorii każdego dnia.

Nim jednak przejdziemy do omówienia tytułów, które mają szansę na zdobycie statuetki za Znakomity styl wizualny, spieszymy Wam donieść, że zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami tegoroczna świąteczna wyprzedaż na Steamie powinna wystartować 19 grudnia. Na ten dzień zaplanowano bowiem rozpoczęcie głosowania mającego wyłonić zwycięzców w poszczególnych kategoriach.

Skoro formalności mamy już za sobą, pora na „gwóźdź programu”.

Podobnie jak Gris, żadna produkcja nominowana do Steam Awards 2019 nie sili się na graficzny fotorealizm. - Pierwsze nominacje Steam Awards 2019. Holiday Sale ruszy za kilka dni - wiadomość - 2019-12-12
Podobnie jak Gris, żadna produkcja nominowana do Steam Awards 2019 nie sili się na graficzny fotorealizm.

Nominacje w kategorii Znakomity styl wizualny

Jak można wyczytać na oficjalnej stronie internetowej Nagród Steam, styl wizualny poniżej wymienionych produkcji „nie aspiruje do odwzorowywania wyglądu świata rzeczywistego (chociaż to samo w sobie jest bardzo szlachetne)”, lecz „opisuje charakterystyczny wygląd i atmosferę, która wylewa się z gry”. Dodatkowo mowa o produkcjach wykazujących „spójność wizualną”, których wygląd „przyćmiewa nasz własny” świat.

Gris

Zdaniem wielu graczy i recenzentów, oprawa graficzna to najlepsze, co ma do zaoferowania ta hybryda gry przygodowej i platformówki. Nic dziwnego, skoro deweloperzy zaprosili do współpracy profesjonalnych artystów mających zadbać o to, by ich dzieło wyglądało jak najpiękniej. Produkcja opracowana przez zespół Nomada Studio pozwala nam się wcielić w młodą dziewczynę nękaną przez traumatyczne wspomnienia z przeszłości.

Total War: Three Kingdoms

Serii Total War raczej nie trzeba przedstawiać żadnemu miłośnikowi gier strategicznych. Pracując nad Total War: Three Kingdoms, deweloperzy ze studia Creative Assembly inspirowali się chińskimi dziełami sztuki, co znajduje odzwierciedlenie w charakterystycznej stylistyce grafiki tej produkcji. Niemniej, obok Subnautica: Below Zero, to zdecydowanie najbardziej realistyczna pod względem sfery wizualnej produkcja nominowana do omawianej nagrody.

Astroneer

Trzeci na liście jest Astroneer, czyli sandbox pozwalający graczom wcielić się w kosmicznych eksploratorów. Oprawę graficzną tej pozycji utrzymano w charakterystycznej, mieniącej się feerią barw stylistyce, budzącej pewne skojarzenia z No Man's Sky. Dzięki temu twórcom udało się oddać w ręce graczy wiele unikalnych, zapadających w pamięć lokacji.

Katana ZERO

Pixel art ma zarówno oddanych miłośników, jak i zagorzałych przeciwników. Twórcy gry Katana ZERO jawnie inspirowali się stylistyką hitów z lat osiemdziesiątych XX wieku, choć „piksele łupane” wzbogacili o współczesne efekty wizualne. I nie ma w tym nic dziwnego, jeśli wziąć pod uwagę fakt, że akcję tego tytułu osadzono właśnie w latach osiemdziesiątych ubiegłej dekady. Na sferze wizualnej inspiracje jednak się nie kończą, gdyż ekipa Askiisoft przygotowała platformową grę akcji, w której, jak to „drzewiej bywało”, sukces gwarantuje przede wszystkim wysoka zręczność i odpowiedni refleks.

Subnautica: Below Zero

Podobnie jak oryginalna Subnautica, Below Zero może się podobać. Twórcy ponownie przygotowali pełen życia świat wypełniony nieziemską roślinnością i pięknymi (choć czasami nieco strasznymi) przedstawicielami fauny. Oko przykuwają zarówno gęsto porośnięte morskie głębiny, jak i skuta lodem powierzchnia, na którą nieśmiało przebija się malownicza flora.

  1. Steam Awards 2019 – oficjalna strona internetowa