Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 listopada 2019, 21:07

Startują nominacje do nagród Steam Awards 2019

Wraz ze startem jesiennej wyprzedaży Steam ogłosił rozpoczęcie zbierania nominacji do nagród Steam Awards 2019, które zostaną przyznane w ośmiu różnych kategoriach. W tym roku serwis odda w ręce deweloperów nowe narzędzia, które pozwolą im zachęcić graczy do oddania głosów na ich dzieła.

Steam Awards powoli stają się jedną z najważniejszych tradycji serwisu Steam. Wyróżnienia przyznawane są w kilku stałych (np. Gra roku), a także w paru niekonwencjonalnych kategoriach, takich jak Dusza Witruwiusza czy Najlepsza historia alternatywna, które różnią się w każdej edycji imprezy. Na zwycięzców głosy oddają gracze podczas świąteczno-noworocznej wyprzedaży, która według ostatnich plotek najprawdopodobniej wystartuje 19 grudnia. Laureatów poznamy niecałe dwa tygodnie później – 31 grudnia.

Nagrody Steam Awards 2019 przyznane będą w ośmiu różnych kategoriach. Są to:

  1. Gra roku
  2. Gra VR roku
  3. Owoc miłości
  4. Razem raźniej
  5. Najbardziej innowacyjna rozgrywka
  6. Gra ze znakomitą fabułą
  7. Najlepsza gra, w której jesteś do bani
  8. Znakomity styl wizualny

Definicje tych bardziej niestandardowych wyróżnień znajdziemy na oficjalnej stronie wydarzenia. Zaznaczmy, że we wszystkich kategoriach z wyjątkiem „Owocu miłości” nominować można tylko produkcje wydane po 27 listopada 2018 roku. W przeciwieństwie do wielu podobnych plebiscytów, każda gra może uzyskać nominację tylko w jednej kategorii. O znalezieniu się wśród kilku finalistów decyduje liczba oddanych głosów do 3 grudnia. Wspomnijmy także, że biorący udział w nominacjach gracze otrzymują specjalne okolicznościowe odznaki Steama.

Tegoroczni finaliści powinni być znani do 19 grudnia. Zwycięzców poznamy natomiast 31 grudnia

Valve ogłosił także, że chce urozmaicić event i zintensyfikować bój o nominację pomiędzy poszczególnymi grami. Spółka oddała w ręce deweloperów nowe narzędzia wykorzystujące klienta Steama, pozwalające im na promowanie ich dzieł w wybranych kategoriach, poprzez publikowanie bannerów, po których kliknięciu automatycznie oddajemy nasz głos. Zostaną one podpięte pod główną stronę tytułu w sklepie oraz w bibliotece posiadających go graczy.

Warto dodać, że w lutym tego roku zwycięzcy Steam Awards 2018 zostali po raz pierwszy nagrodzeni statuetkami podczas specjalnego półgodzinnego programu, który był streamowany na żywo między innymi na Steamie. Nadal nie wiemy, czy Valve ma zamiar powtórzyć ten event. Biorąc jednak pod uwagę widownię, którą przyciągnęło wydarzenie, jest wielce prawdopodobne, że tak się stanie.

  1. Oficjalna strona Steam Awards 2019