Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość promocje 26 stycznia 2019, 11:55

autor: Serek

Znamy prawdopodobne daty wyprzedaży na Steamie w 2019 roku

Jeżeli jesteście posiadaczami komputerów osobistych i lubicie wyprzedaże to pewnie zainteresuje Was ta informacja. Poznaliśmy prawdopodobne daty rozpoczęcia poszczególnych promocji w serwisie Steam.

Kupujecie na promocjach w serwisie Steam? - Znamy prawdopodobne daty wyprzedaży na Steamie w 2019 roku - wiadomość - 2019-01-26
Kupujecie na promocjach w serwisie Steam?

Serwis PC Gamer, w oparciu o przecieki oraz powtarzające się coroczne promocje, stworzył mapę wyprzedaży serwisu Steam na 2019 rok. Dzięki temu dowiedzieliśmy się, że najbliższa, ta z okazji nadejścia Nowego Roku Księżycowego (lub, jak kto woli, Chińskiego Nowego Roku), będzie miała miejsce najprawdopodobniej już w lutym. Konkretnie - rozpocznie się 4 lutego i zakończy 11 lutego. Warto zauważyć, że obniżki cen występują regularnie w skali roku. Przyglądając się uważnie edycjom z poprzednich lat, można łatwo przewidzieć przybliżone daty wyprzedaży, które czekają nas niebawem. Poniżej możecie zapoznać się z przewidywanymi terminami rozpoczęcia promocji.

Prawdopodobne terminy rozpoczęcia wyprzedaży na Steamie w 2019 roku:

  1. Wyprzedaż z okazji Chińskiego Nowego Roku: poniedziałek, 4 lutego
  2. Wiosenna wyprzedaż: czwartek, 23 maja
  3. Letnia wyprzedaż: czwartek, 20 czerwca
  4. Wyprzedaż z okazji Halloween: czwartek, 24 października
  5. Jesienna wyprzedaż / z okazji Czarnego Piątku: środa, 20 listopada
  6. Zimowa wyprzedaż: czwartek, 19 grudnia

Uprzedzamy, że te daty nie są oficjalnie potwierdzone, dlatego może okazać się, że wyżej wymienione promocje ukażą się w nieco innych terminach. Wyprzedaże różnią się czasem, w którym można kupić tytuły po obniżonej cenie. Najdłuższymi są letnia oraz zimowa, pozostałe trwają najczęściej około tygodnia. Z analizy serwisu PC Gamer, wynika, że najkorzystniejsze oferty spotkamy podczas letniej promocji.

Jeżeli lubicie kupować gry na wyprzedażach, powinniście pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Korzystajcie z listy życzeń, dzięki temu uzyskacie natychmiastową informację o przecenie pożądanego tytułu. Warto również zwracać uwagę na zestawy gier - może się okazać, że kupno produkcji w pakiecie z poprzednimi częściami cyklu okaże się tylko nieco droższe. Jeżeli na przecenie nie ma gry, na którą czekaliście, nie martwcie się. Zawsze możecie wstrzymać się z kupnem do kolejnej wyprzedaży.

  1. Oficjalna strona internetowa serwisu Steam
  2. Osiem zmian na Steamie w 2019 roku