Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 26 czerwca 2014, 10:26

autor: Adrian Werner

The Banner Saga – turowe RPG-z wikingami w roli głównej trafi na tablety jeszcze tego lata

Gracze pecetowi już od stycznia mogą cieszyć się dobrze ocenianym turowym RPG The Banner Saga. Teraz studio Studio Stoic Games poinformowało, że jeszcze przed końcem lata gra trafi na tablety z systemami iOS, Android i Windows.

Gracze pecetowi już od stycznia mogą cieszyć się wyśmienitym turowym RPG The Banner Saga. Teraz studio Stoic Games ujawniło wreszcie kiedy do zabawy dołączą użytkownicy mobilni. Nie podano niestety konkretnej daty, ale stwierdzono, że premiera nastąpi przed końcem tego lata, więc nie będziemy musieli długo czekać. Gra ukaże się na tablety z systemami iOS, Android oraz Windows.

Akcja gry toczy się w świecie fantasy zainspirowanym mitologią nordycką i zamieszkiwanym przez dwie główne inteligentne rasy – ludzi oraz rogatych olbrzymów. Fabuła opowiada o zbliżającym się końcu tego świata i grupie ocalałych, którzy sformowali potężną karawanę próbując uciec przez nadchodzącą zagładą. Warto dodać, że studio Stoic Games założyli weterani z BioWare, więc cała historia opowiedziana jest z dużym rozmachem.

Rozgrywka polega głównie na toczeniu bitew za pomocą turowego systemu walki na mapach pokrytych siatką kwadratów. Zasady zabawy są proste i łatwe do opanowania, ale jednocześnie oferują zaskakujące pokłady głębi taktycznej. Jak na RPG-a przystało nie zabrakło również mechaniki rozwoju bohaterów za pomocą gromadzonych punktów doświadczenia. Ponadto gracz musi regularnie podejmować ciężkie decyzje moralne, który w istotny sposób kształtują dalszy przebieg całej opowieści.

Wszystko to zobrazowane zostało za pomocą wysmakowanej dwuwymiarowej grafiki, zainspirowanej starymi filmami animowanymi wytwórni Disneya. Taka oprawa wizualna powinna zaprezentować się szczególnie dobrze właśnie na wysokiej rozdzielczości tabletach.

Warto na koniec wspomnieć, że The Banner Saga to dopiero pierwsza część zaplanowanej trylogii. Mamy nadzieję, że przy kolejnych odsłonach cyklu różnica czasowa między premierami różnych wersji będzie zmniejszana.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.