Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 30 października 2011, 09:18

Testujemy Deus Ex: Bunt Ludzkości na notebooku ASUS K53SV

Przetestowaliśmy już Deus Ex: Bunt Ludzkości na ASUS’ie G74S. Pora więc również sprawdzić, jak najnowsza odsłona tej legendarnej cyberpunkowej serii radzi sobie na notebooku ASUS K53SV.

Deus Ex: Bunt Ludzkości to jedna z najlepszych gier tego roku. W produkcje takiego kalibru zawsze chcą zagrać nie tylko posiadacze potężnych konfiguracji. Sprawdźmy wiec jak najnowsza odsłona cyberpunkowej serii radzi sobie na słabszym z naszych notebooków.

Po dokładny opis gry odsyłamy do jej testu na notebooku ASUS G74SX.

MINIMALNE WYMAGANIA SPRZĘTOWE
    Procesor: Intel Core 2 Duo 2.0 Ghz / AMD Athlon 64 X2 2.0 Ghz
    Pamięć operacyjna: 1 GB (Windows XP) / 2 GB (Windows Vista i 7)
    Karta grafiki: GeForce (seria 8000) / Radeon HD (seria 2000)
    Dysk twardy: 8,5 GB
    System operacyjny: Windows 7
REKOMENDOWANE WYMAGANIA SPRZĘTOWE
    Procesor: Intel Core 2 Quad / AMD Phenom II X4
    Pamięć operacyjna: 2 GB
    Karta grafiki: GeForce GTX 470 / Radeon HD 5850
    Dysk twardy: 8,5 GB
    System operacyjny: Windows 7

Wymagania jak widać do niskich nie należą, dlatego nie miałem pewnośći czy K53SV poradzi sobie z tą grą. 

Ustawienia średnie, rozdzielczość 1366 x 768

Zacząłem od ustawień średnich i rozdzielczości 1366 x 720. Rezultaty były całkiem przyzwoite. Gra wyglądała ładnie i przez większość czasu oferowała wysoką płynność, ze średnią prędkoscią w okolicach 40 klatek na sekundę. Niestety od czasu do czasu zdarzały się spadki poniżej 30 FPS-ów. Nie przeszkadzało to jakoś szczególnie w rozgrywce, ale było widoczne i osoby mniej odporne na spowolnienia może to lekko drażnić.

Ustawienia niskie, rozdzielczość 1366 x 768

Dla osób wrażliwych na spowolnienia dobrym wyjściem będzie obniżenie ustawień do niskich. Po wybraniu takich opcji ilość wyświetlanych klatek na sekundę wyraźnie wzrosła i osiągnęła średni poziom 60 FPS-ów. Co jednak ważniejsze, silnik nigdy nie schodził poniżej 40 klatek na sekundę, więc o jakichkolwiek widocznych spowolnieniach nie mogło być mowy.

Podsumowanie

Pomimo pewnych trudności ASUS K53SV wyszedł ze starcia z Deus Ex: Bunt Ludzkości zwycięsko. Na średnich detalach dało się przyjemnie grać, a po dalszym obniżeniu poziomu grafiki możliwe było uzyskanie pełnej płynności. Nie ma oczywiście mowy o wynikach takich jak na  ASUS'ie G74SX, ale i tak konfiguracja notebooka zapewniła dobry komfort zabawy.