Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 czerwca 2010, 10:26

autor: Jiker

Termin premiery LittleBigPlanet 2

Firma Sony oraz przedstawiciele studia Media Molecule podali miesiąc premiery LittleBigPlanet 2 – ogłoszono nim listopad bieżącego roku. Kontynuacja jednej z najciekawszych produkcji ostatnich lat, robiąca użytek z kontrolera PlayStation Move, zostanie wydana wyłącznie w wersji na PlayStation 3.

Firma Sony oraz przedstawiciele studia Media Molecule przekazali, że gra LittleBigPlanet 2 trafi na półki sklepowe w listopadzie bieżącego roku. Kontynuacja jednej z najciekawszych produkcji ostatnich lat, robiąca użytek z kontrolera PlayStation Move, zostanie wydana wyłącznie w wersji na PlayStation 3.

Termin premiery LittleBigPlanet 2 - ilustracja #1

Jednocześnie, Pete Smith oraz Lee Cubin z europejskiego oddziału Sony Computer Entertainment poinformowali w rozmowie z serwisem 1UP.com, że już niedługo wystartują oficjalne, przedpremierowe testy nowych przygód Sackboy’a. Nie podali jednak przy tym żadnych istotnych szczegółów na temat zawartości bety.

LittleBigPlanet 2, zapowiedziane oficjalnie na początku ubiegłego miesiąca, będzie stanowić naturalną ewolucję idei zaprezentowanej w części pierwszej, dostępnej na rynku od października/listopada 2008 roku. Dzięki nowym narzędziom i rozwiązaniom w ramach gry możliwe będzie tworzenie zupełnie nowych poziomów, a także całych gier i to należących różnych gatunków (m.in. RPG, zręcznościowe, strzelaniny, platformówki, wyścigi, strategie czasu rzeczywistego).