Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 listopada 2023, 15:14

Xbox Game Pass na listopad 2023 [Aktualizacja #3: gry na drugą połowę miesiąca potwierdzone]

Oferta Game Passa została w pierwszej połowie listopada uzupełniona o kilka ciekawych gier, w tym strategiczne RPG Wartales. Druga część miesiąca przyniesie jeszcze trzy tytuły.

Źródło fot. Shiro Games
i

Aktualizacja #3

Microsoft oficjalnie potwierdził poniższy przeciek z trzema grami, które trafią do Game Passa w drugiej połowie bieżącego miesiąca. Przy okazji poznaliśmy siedem tytułów opuszczających usługę 30 listopada:

 1. Anvil
 2. Battlefield 1943 (EA Play)
 3. Battlefield: Bad Company (EA Play)
 4. Battlefield: Bad Company 2 (EA Play)
 5. Disc Room
 6. Eastward
 7. GRID (EA Play)

Aktualizacja #2

Niemal niezawodny billbil-kun ujawnił, że w drugiej połowie listopada do oferty Game Passa trafią nie tylko Persona 5 Tactica (premierowo 17 listopada; PC, Xbox, chmura) i Rollerdrome (28 listopada; PC, Xbox, chmura), ale także dostępne już w PC Game Pass Dune: Spice Wars, tym razem jednak w wersji na konsole Xbox (premierowo, debiut wkrótce). Pozostaje nam poczekać na oficjalne potwierdzenie tej informacji, co powinno nastąpić już niebawem.

Aktualizacja #1 (31 października)

Microsoft opublikował oficjalną listę gier, jakie w listopadzie trafią do usługi Xbox Game Pass. Tym samym doniesienia Billbil-kuna po raz kolejny okazały się trafne. Różnica polega na tym, że Wartales zostało udostępnione już teraz na PC i konsolach.

Jednocześnie uzupełniliśmy nasz tekst o tytuły, które w najbliższym czasie opuszczą ofertę Game Passa.

Oryginalna wiadomość (31 października)

Kolejny miesiąc już za pasem, a to oznacza jedno – nowe gry w abonamencie Xbox Game Pass. Co prawda, oficjalną listę poznamy dopiero około godziny 15:00, ale już teraz prawdopodobnym zestawieniem podzielił się niemal niezawodny branżowy leaker, Billbil-kun.

Xbox Game Pass kupisz tutaj

Według informatora w listopadzie abonenci Xbox i PC Game Pass otrzymają dostęp do:

 1. Thirsty Suitors (chmura, konsole, PC) – 2 listopada
 2. Football Manager 2024 (chmura, konsole, PC) – 6 listopada
 3. Like a Dragon Gaiden : The Man Who Erased His Name (chmura, konsole, PC) – 9 listopada
 4. Dungeons 4 (chmura, konsole, PC) – 9 listopada
 5. Wild Hearts (chmura, konsole, PC) – 9 listopada
 6. Spirittea (chmura, konsole, PC) – 13 listopada
 7. Coral Island (chmura, Xbox Series X/S) – 14 listopada

Już teraz dostępne są natomiast gry:

 1. Wartales (chmura, konsole, PC) – już dostępne
 2. Headbangers: Rhythm Royale (chmura, konsole, PC) – już dostępne
 3. Jusant (chmura, konsole, PC) – już dostępne

Szczególnie interesująca może być obecność na liście gry Wartales. Taktyczne RPG od studia Shiro Games pojawiło się na rynku w kwietniu tego roku na komputerach stacjonarnych (po 18 miesiącach spędzonych w early accessie) i we wrześniu na konsoli Nintendo Switch. Jeśli informacje Billbil-kun okażą się prawdziwe, to twórcy przez cały ten czas pracowali również nad portem na Xboxa.

Przypomnijmy, że w Wartales trafiamy do fikcyjnej krainy inspirowanej średniowieczną Europą. W trakcie zabawy wcielamy się w bohatera, który stara się przetrwać w pełnym niebezpieczeństw świecie. Protagonista staje na czele grupy śmiałków i wraz z nimi podróżuje przez świat, wykonując rozmaite zadania.

Wartales cieszy się wśród graczy bardzo pozytywnymi opiniami. Na Steamie tytuł oceniło już 18 349 osób, z czego aż 91% recenzji stanowią polecające grę komentarze.

Poniżej możecie obejrzeć trailer taktycznego RPG-a.

Aby ustąpić miejsca nadchodzącym grom, z oferty Xbox Game Pass 15 października znikną następujące tytuły:

 1. Coffee Talk (chmura, konsole, PC)
 2. Exapunks (PC)
 3. Ghost Song (chmura, konsole, PC)
 4. Gungrave G.O.R.E (chmura, konsole, PC)
 5. Football Manager 2023 (PC)
 6. Football Manager 2023 Console (chmura, konsole, PC)
 7. Lapin (chmura, konsole, PC)
 8. Townscaper (chmura, konsole, PC)

Zgodnie z tradycją abonenci usługi, którzy chcieliby zatrzymać któryś z powyższych tytułów w swojej kolekcji, mogą skorzystać ze zniżki 20% na zakup wybranej gry.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Zamiast obliczać, ile Ala ma kotów, wolał zamykać się w swoim świecie i wymyślać nowe historie ulubionego anime – Dragon Ball. Po latach nauki przyszedł czas stagnacji, którą wolał nazywać „szukaniem życiowego celu”. Wypatrując przeznaczenia w trakcie 58. seansu ukochanej Szklanej pułapki, postanowił – niczym John McCLane – zawalczyć o lepszą przyszłość. Z pomocą przyszła redakcja Gry-Online.pl, która przyjęła go pod swoje skrzydła. Autor ima się różnorodnej tematyki. Możecie się zatem spodziewać od „Ponurego Żniwiarza” newsa o symulatorze rolnictwa, jak i wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Jeśli kiedykolwiek usłyszycie, że granie na konsoli i oglądanie filmów do niczego nie doprowadzi – przypomnijcie sobie Kamila.

więcej