Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka Football Manager 2023 (PC)
OkładkaFootball Manager 2023 (PC)

Football Manager 2023 PC

FM 2023 | FM23

Football Manager 2023 to kolejna odsłona najpopularniejszej serii managerów sportowych. Gracz obejmuje pieczę nad drużyną piłkarską i musi zadbać o werbowanie zawodników, wygrywanie meczy oraz stronę finansową klubu.

Sportowe | piłka nożna | manager piłkarski | Find Your Next Game

Football Manager 2023 Premiera PC

wczesny dostęp

20października2022

8listopada2022

pudełko PL

8listopada2022

Steam

8listopada2022

producent: Sports Interactive wydawca: Sega wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisyAngielskie napisy

Gry podobne do Football Manager 2023

FIFA Manager 14

Football Manager 2014

Championship Manager 2010

Rekomendacja GRYOnline.pl

Football Manager 2023 to gra piłkarska należąca do kategorii tzw. sportowych managerów. Produkcję opracowało studio Sports Interactive, czyli autorzy wszystkich wcześniejszych odsłon.

Mechanika

Gra stanowi rozwiniecie pomysłów z wcześniejszych odsłon. Football Manager 2023 pozwala na wcielenie się w menadżera drużyny piłkarskiej. Naszym zadaniem jest poprowadzenie zespołu do sukcesów. W tym celu werbujemy zawodników i członków sztabu szkoleniowego. Musimy także ustalać składy na mecze oraz dobierać odpowiednią taktykę. Do naszych obowiązków należy również zarządzanie finansową stroną klubu oraz dbanie o stosunki z fanami i prasą. Duże znaczenie mają także kontakty z piłkarzami i dbanie o ich zadowolenie.

Autorzy Football Manager 2023 wykupili wiele oficjalnych licencji, więc podczas zabawy bawimy się w prawdziwych ligach, z rzeczywistymi zespołami i zawodnikami, a wszystko to opiera się na bardzo obszernej i aktualizowanej przez długie lata bazie danych odzwierciedlającej aktualną sytuację futbolową na świecie. Najważniejszą zmianą w tym roku jest dodanie w pełni licencjonowanych rozgrywek UEFA: Ligi Mistrzów, Ligi Europy, Ligi Konferencji Europy i Superpucharu Europy.

W porównaniu z poprzednią edycją autorzy zwiększyli realizm rozgrywki, poprawili AI i zaimplementowali ulepszenia interfejsu.

Tryby gry

Sercem rozgrywki jest tryb dla pojedynczego gracza, ale gra pozwala także na zabawy w trybie multiplayer. Poza klasyczną karierą dostępny jest także znany fanom serii tzw. draft, mający postać miniturnieju, w którym wybieramy zawodników w ramach ograniczonego budżetu. Można też stworzyć własny klub i poprowadzić go od zera do najwyższych lig krajowych i rozgrywek kontynentalnych.

Kwestie techniczne

W Football Manager 2023 większość czasu spędzamy w prostych, ale schludnych dwuwymiarowych menu rożnego rodzaju. Z kolei mecze ukazywane są w formie 3D. Silnik trafnie ukazuje wydarzenia dziejące się na boisku, ale cechuje się raczej dość prostymi animacjami.

Ostatnia modyfikacja 16 listopada 2023

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 7,6 / 10 na podstawie 43 głosów czytelników.

Football Manager 2023 cena w dniu premiery: 199,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Football Manager 2023

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Football Manager 2023 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo / AMD Athlon 64 X2
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 9600M GT / Radeon HD 3650 lub lepsza
  • 7 GB HDD
  • Windows 7 64-bit