Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiXSXPS4PCXONEPS5
Okładka Gungrave G.O.R.E. (XSX)
OkładkaGungrave G.O.R.E. (XSX)

Gungrave G.O.R.E.

Gungrave GORE

Kolejna odsłona serii dynamicznych gier akcji z nieumarłym bohaterem w roli głównej. W Gungrave G.O.R.E. jako wskrzeszony zabójca wznawiamy walkę z niebezpiecznym narkotykiem Seed, co daje nam pretekst do wybijania armii wrogów.

Akcji | TPP | science fiction | strzelanki | slasher

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Gungrave G.O.R.E. Premiera

producent: Iggymob wydawca: Prime Matter Strona oficjalna

Gungrave G.O.R.E to kolejna odsłona serii Gungrave, zapoczątkowanej w 2002 roku przez studio Red Entertainment. Twórcy sprawowali pieczę nad powstaniem nowej gry, ale za właściwą produkcję odpowiada zespół Iggymob, który wskrzesił markę wydanym rok wcześniej Gungrave VR.

Fabuła

W Gungrave G.O.R.E powracają bohaterowie poprzednich odsłon: wskrzeszony zabójca znany jako Beyond the Grave oraz jego były podopieczny Bunji Kugashira. Obaj ponownie stają po przeciwnych stronach barykady w walce z narkotykiem Seed. Mimo że pierwszemu z nich udało się pokonać organizacje odpowiedzialne za dystrybucję tej niebezpiecznej używki, wkrótce dochodzą go wieści o Scumland – tajemniczej wyspie, która pojawiła się znikąd koło Azji Południowej. Tam też mają znajdować się nowe fabryki produkujące narkotyk. Beyond the Grave wyrusza więc na kolejną krucjatę przeciwko ludziom chcącym wykorzystać Seed do niecnych celów. Bohaterowi ponownie towarzyszy Mika Asagi, do której dołącza nowa bohaterka, zainfekowana przez Seed Quartz.

Mechanika

Podobnie jak poprzednie odsłony, Gungrave G.O.R.E. łączy grę akcji TPP z FPS-em. Zabawa skupia się na toczeniu dynamicznych starć z hordami wrogów przy pomocy rozbudowanego arsenału. Do naszej dyspozycji oddano m.in. rewolwery i wyrzutnię rakiet, ale też ikoniczną metalową trumnę Beyond the Grave, nie tylko służącą do przechowywania wyżej wymienionych, lecz będącą równie efektywnym narzędziem zniszczenia. Cały ten arsenał możemy sprawdzić przeciwko ludziom, mutantom, maszynom itd., których gra stawia na naszej drodze w ilościach hurtowych.

Kwestie techniczne

Gungrave G.O.R.E. korzysta z technologii Unreal Engine 4. Twórcy postarali się, by gra była nie tylko ładniejsza od poprzedniczek, ale też pozwalała na większe możliwości destrukcji otoczenia.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 9,1 / 10 na podstawie 25 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Gungrave G.O.R.E.: 18+

PS4
PC
PS5
XONE
XSX