Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCPS5PS4XONEXSXSwitch
Okładka Thirsty Suitors (PS4)
OkładkaThirsty Suitors (PS4)

Thirsty Suitors

Tytuł z pogranicza przygodówek, RPG-ów i zręcznościówek. W Thirsty Suitors wcielamy się w Jalę, która po powrocie do rodzinnego miasteczka musi stawić czoła starym problemom i zmierzyć się z szeregiem nowych. Całość podlano solidną dawką humoru.

Przygodowe | TPP | elementy RPG | elementy zręcznościowe | indie | Xbox Game Pass | Find Your Next Game

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Thirsty Suitors Premiera

2lis2023za 33dni

PC PS4 XONE Switch PS5 XSX

Gry podobne do Thirsty Suitors

Life is Strange

Oxenfree

Night in the Woods

Thirsty Suitors to oryginalna produkcja łącząca elementy zaczerpnięte z gier przygodowych, zręcznościówek i RPG-ów. Tytuł został opracowany przez studio Outerloop Games, z kolei jego wydaniem zajęła się firma Annapurna Interactive.

Fabuła

W Thirsty Suitors wcielamy się w dziewczynę imieniem Jala, która wraca do rodzinnego Timber Hills na ślub swojej siostry. Na miejscu protagonistka musi zmierzyć się z szeregiem problemów, przed którymi uciekła w przeszłości, a także stawić czoła nowym. Jala musi spróbować pogodzić się ze swoimi byłymi, naprawić nadszarpnięte relacje z przyjaciółmi, skonfrontować się z zalotnikami czy wreszcie przygotować się na wizytę Nani będącej głową rodziny.

Choć wszystko to brzmi nader poważnie, opowieść doprawiono solidną dawką humoru.

Mechanika

W Thirsty Suitors akcję oglądamy z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Podczas rozgrywki prowadzimy liczne rozmowy i śledzimy rozwój historii. Jako że od czasu do czasu na naszej drodze stają skejterzy, podrywacze i byli partnerzy Jali, pojawia się tu również walka z przeciwnikami. Starcia toczą się w trybie turowym, a w ich trakcie równie ważne, co umiejętne żonglowanie zdolnościami protagonistki, jest właściwe wykorzystywanie systemu samopoczucia; każdy wróg ma tu swoje słabości, które należy odkryć i wykorzystać, by przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Ponadto Jala potrafi jeździć na desce, co nie tylko przyspiesza poruszanie się po Timber Hills, lecz również czyni je bardziej widowiskowym; podczas eksploracji często mamy okazję wykazać się zręcznością, czy to w trakcie grindowania i przeskakiwania z jednej barierki na drugą, czy choćby podczas biegania po ścianach. Ostatnie ważne miejsce na liście dostępnych tu atrakcji zajmuje gotowanie, które przedstawiono w formie dynamicznej minigry. Wykonując rozmaite akrobacje, Jala przygotowuje różnorodne dania inspirowane południowoazjatycką kuchnią, starając się zaimponować mamie i naprawić ich relację.

Kwestie techniczne

Oprawę graficzną gry Thirsty Suitors utrzymano w barwnej, kreskówkowej stylistyce.

Ostatnia modyfikacja 29 czerwca 2023

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Thirsty Suitors: 16+

PC
XONE
XSX
PS4
PS5
Switch