Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 lipca 2010, 13:57

autor: Jiker

Tajemnice Electronic Arts - Darkspore, Battefield 3, Kingdoms of Amalur: Reckoning?

Firma Electronic Arts poinformowała za pośrednictwem Twittera, że dziś w godzinach wieczornych dojdzie do ujawnienia kilku nowych gier opracowywanych przez współpracujące z nią studia. Ich oficjalna zapowiedź będzie relacjonowana na żywo przez redakcję serwisu GameSpot.

Firma Electronic Arts poinformowała za pośrednictwem Twittera, że dziś w godzinach wieczornych dojdzie do ujawnienia kilku nowych gier opracowywanych przez współpracujące z nią studia. Ich oficjalna zapowiedź będzie relacjonowana na żywo przez redakcję serwisu GameSpot.

W Sieci zawrzało. Redakcje portali internetowych, a także fora dyskusyjne zapełniły się niepotwierdzonymi informacjami oraz domysłami dotyczącymi tego, jakie tytuły zostaną ujawnione. Według jednych chodzi tu tylko o dwie produkcje (serwis CVG), z kolei inni sugerują, że EA dokona prezentacji aż siedmiu pozycji (użytkownicy forum NeoGAF).

Tajemnice Electronic Arts - Darkspore, Battefield 3, Kingdoms of Amalur: Reckoning?  - ilustracja #1

Według tych ostatnich wśród tytułów znajdzie się m.in. ujawniony już na łamach IGN Fight Night Champion. Oprócz nowej gry bokserskiej Electronic Arts ma w zanadrzu najprawdopodobniej:

  • strategię czasu rzeczywistego Kingdoms of Amalur: Reckoning – grę autorstwa studia Big Huge Games (znanego z serii Rise of Nations) oraz firmy 38 Studios, założonej przez Curta Schillinga (słyszeli o nim zapewne fani gier MMO);
  • strategię Darkspore – nową, mroczną odsłonę marki Spore, produkowaną przez studio Maxis, o której pisaliśmy już w charakterze plotek przy okazji wypłynięcia informacji o rejestracji przez EA odpowiedniego znaku towarowego;
  • kolejne spore rozszerzenie do symulacji The Sims 3;
  • pecetową wersję hack’n’slasha Deathspank (opracowanego przez Rona Gilberta, słynącego z zaprojektowania przygodówek Maniac Mansion i Monkey Island, oraz ekipę Hothead Games), która co prawda przewijała się w wiadomościach, ale też nigdy nie została potwierdzona jej dokładna data premiery;
  • kontynuację kultowego Syndicate lub nową odsłonę marki Battlefield (np. Battlefield 3 na PC);
  • produkcję na Facebooka, stanowiącą odniesienie do marki Godfather.

Na łamach innych serwisów (m.in. VG247.com oraz GameSpot) – w komentarzach do wiadomości oraz na forach – można także znaleźć błagalne prośby o nowe odsłony snowboardowej serii SSX, Road Rash, kontynuację Mirror’s Edge, a także oficjalne ujawnienie Mass Effect 3 (choć taki ruch, po niedawnej zapowiedzi Dragon Age 2, wydaje się mało prawdopodobny). Wszystkie te sugestie ciężko jednak zakwalifikować jako informację mające w sobie choćby jedno ziarnko prawdy. Ostatecznie kwestia tajemniczych gier od EA zostanie ujawniona już za około 8 godzin.